Zenfone 9 odhalen s předstihem. Nabídne 5,9″ 120Hz AMOLED, Snapdragon 8+ Gen1 a 50Mpx fotoaparát

asus zenfone 9

Loňský Zenfone 8 patřil jistě k těm nejzajímavějším vlajkovým telefonům loňského roku. Nabízel totiž nejen zajímavý hardware, ale také kompaktní rozměry. O nich si přitom fanoušci většiny značek mohou nechat zdát. To, že Asus nešlápl vedle a ukáže nám další malý mobil dokazuje i uniklé produktové video ukazující novou generaci Zenfone 9. Z něj jsme vyčetli většinu klíčových specifikací a design.

Asus opět vsadí na kompaktní tělo a nekompromisní hardware

Asus Zenfone 9 se pochlubí 5,9palcovým AMOLED displejem od Samsungu se 120Hz obnovovací frekvencí a průstřelem v levém horním rohu. Pod kapotou bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 a počítat můžeme rovněž s 50Mpx snímačem Sony IMX766, který nalezneme v námi recenzovaném ROG Phone 6, ovšem nově u něj bude přítomen šestiosý gimbal, což pomůže celkové stabilizaci.

Asus Zenfone 9 (2022) OFFICIAL Introduction

Asus Zenfone 9 (2022) OFFICIAL Introduction

Počítat můžeme také se stereo reproduktory nebo audio jackem, což je rovněž u vlajkových modelů spíše vzácnost. Video dále ukazuje boční čtečku otisků prstů, certifikaci IP68 nebo různé držáky. Výdrž pak dostane na starost 4300mAh baterie. Design je hranatý a může připomínat řadu Galaxy S22 nebo novější iPhony.

Jak se na Zenfone 9 těšíte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)