Asus Zenfone 10 je za dveřmi. Novinka bude větší než předchůdce a dostane brutální výkon

asus zenfone 9
  • Asus Zenfone 10 se objevil v benchmarku Geekbench
  • Ten potvrzuje přítomnost Snapdragonu 8 Gen2
  • Teoreticky bychom novinky mohli dočkat dříve než minulý rok

Tchajwanská firma Asus včera oficiálně představila novou řadu herních telefonů ROG Phone 7. Připravuje však i nástupce úspěšného Zenfonu 9, který byl představen loni v červenci a ve Svět Androida jsme jej před nějakým časem recenzovali. Nadcházející Zenfone 10 byl nedávno objeven v online databázi benchmarku Geekbench, kde bylo odhaleno několik klíčových specifikací.

Asus Zenfone 10 se disponuje čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, což není vzhledem k faktu, že jde o vlajkový telefon žádné překvapení. V tomto konkrétním případě mu dopomáhalo hned 16 GB RAM. Ta bude vrcholná, k dostání mají být i verze s 8, případě 12 GB RAM. Prototyp běžel na Androidu 13 a dosáhl na 2 008 bodů v jednojádrovém a 5 454 bodů ve vícejádrovém testu. To jsou velmi dobré výsledky.

zenfone 10 geekbench

Novinka se má pochlubit také s 6,3palcovým AMOLED displejem se 120Hz obnovovací frekvencí, který z něj udělá o něco větší mobil, než tomu bylo v minulém roce. Hovoří se také o 200Mpx hlavním snímači s optickou stabilizací a certifikaci IP68. V tuto chvíli není jasné, kdy nám jej Asus oficiálně odhalí. Minulá generace se objevila v červenci, přibližně ve stejný čas, kdy nám firma naservírovala i řadu ROG Phone 6. Nová generace ROG Phone 7 se ale včera ukázala oficiálně, takže je klidně možné, že se dočkáme dřívějšího představení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Měli jste někdy telefon Asus?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)