Cena za ROG Ally od Asusu už není tajemstvím. Za konzoli zaplatíme méně, než se čekalo

asus rog ally
  • ROG Ally bude nabízen se dvěma čipsety
  • Nyní unikla cena za variantu s čipem AMD Z1 Extreme

Společnost Asus nám před několika dny odhalila kompletní specifikace k chystanému ROG Ally, což je bude jistě největší konkurent ke Steam Decku. Už teď je jasné, že bude nabízen ve dvou výkonnostních verzích a nyní unikla cena za tu nejvyšší konfiguraci.

Asus ROG Ally bude nabízen s čipsety AMD Z1 a AMD Z1 Extreme, přičemž druhá zmíněná verze v kombinaci s 16 GB RAM a 512GB SSD diskem vyjde na 699,99 dolarů, což je asi 15 000 korun. To je o něco nižší částka, než se původně předpokládalo, ovšem tato cena platí pro USA a v Evropě bude téměř jistě o něco dražší. Jen pro porovnání – Steam Deck stojí ve stejné verzi 649 dolarů. Je tedy o něco levnější, Asus ale nabízí mnohem vyšší výkon a třeba i 120Hz Full HD displej.

The ASUS ROG Ally might be the new most powerful handheld gaming PC

The ASUS ROG Ally might be the new most powerful handheld gaming PC

Pokud se této nové handheldové konzole nemůžete dočkat, zapište si do kalendáře datum 11.května, kdy nám tchajwanská firma poodkryje zbývající detaily a spolu s nimi také cenu a dostupnost.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte nad koupí ROG Ally?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)