Menu

Asistentka Cortana od Microsoftu půjde přidat na zamykací obrazovku

Asistentka Cortana dostala nedávno novou aktualizaci, která přinesla uhlazenější design a rozhraní. V připravované aktualizaci přijde další novinka. Cortana půjde ovládat přímo ze zamykací obrazovky.

Asistentka Cortana jde v betaverzi ovládat ze zamykací obrazovky

Microsoft novou funkci již testuje v rámci beta programu Cortany pro Android. Pro ostatní by se tato novinka měla uvolnit v následujících týdnech. Již nyní se ale dá stáhnout na APKMirror.  Po instalaci nové aktualizace vás Cortana vyzve, jestli ji chcete povolit na zamykací obrazovce. Poté uvidíte v dolní části zamykací obrazovky jednoduché logo Cortany, swipem do stran ji spustíte. Přímo na zamykací obrazovce budete dostávat informace, můžete se ji také ptát na otázky.

Asistentka Cortana

Velkým plusem je to, že tato funkce bude fungovat s výchozí zamykací obrazovkou, ale i s většinou externích aplikací, které předělávají zamykací obrazovku, jako třeba Next Lock Screen. Má to ale také mínusy, k otevření Cortany není potřeba odemknout telefon, takže teoreticky budou mít cizí lidé přístup k určitým osobním informacím. Do budoucna se prý ale plánuje možnost, kdy se omezí funkce, u kterých by mohlo dojít k úniku osobních informací.

Pro nás je pravděpodobně největší smůlou to, že Cortana není pro Českou republiku oficiálně dostupná. Nicméně dá se stáhnout například z APKmirror a pokud vám nevadí anglický jazyk, tak se dá bez větších problémů používat i u nás.

Uvítali byste podobnou funkci i u konkurenčních chytrých asistentů?

Zdroj: mspoweruser.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 148

z aplikace
20.1.2017 13:51

“Hi, I’m Cortana.” To bych si připadal jak v první třídě. :-) Počkám si, až nepůjde rozeznat asistenta od člověka. :-)

RSS (komentáře k článku)