TOPlist

Fanoušci Applu vracejí Vision Pro! Co jim na brýlích vadí?

Vision_Pro_Anger
  • Nespokojení majitelé nyní Vision Pro ostře kritizují   
  • Hlavním důvodem překvapivě není vysoká cena
  • Někteří zákazníci nemůžou kvůli svým obtížím brýle vůbec používat

Apple umožňuje vrácení peněz za zakoupené zboží do dvou týdnů od nákupu. Těm, co si zakoupili Vision Pro mezi prvními, již tak lhůta brzy vyprší. A oni se teď musí rozhodnout, zda si brýle ponechají, nebo ne. Stále více jich volí druhou možnost a svých, tolik očekávaných brýlí, se nakonec vzdávají.

Nespokojení uživatelé ve svých recenzích nejčastěji zmiňují velmi nekomfortní používání výrobku. Stěžují si například na váhu, která se v závislosti na použití Light Sealu a utažení podpůrného pásku, pohybuje okolo 600 až 650 g. Samotná váha navíc není jediný problém, ale kvůli jejímu nerovnoměrnému rozložení je používání Vision Pro ještě nepohodlnější. Tento nepoměr se přidává k dalším uváděným problémům, jakými jsou bolest hlavy, nevolnost či potíže s orientací v prostoru. Jde tedy o takzvané motion sickness. Někdo také píše o enormním namáhání očí, které se projevuje jejich vysušováním či zrudnutím.

Vision ProRevoluční brýle trpí klasickými neduhy VR headsetů

Až na zmíněnou vyšší váhu se ovšem někteří uživatelé VR potýkají s obdobnými problémy každý den. A přesto si alespoň na chvíli VR nasadí, a stráví nějakou tu minutu ponoření do některé z dostupných VR her. Zde ovšem Vision Pro naráží na další problém. Jde o brýle určené na usnadnění činností, které jsou pro nás úplně běžné. Mělo by tak být pohodlné mít je nasazené i déle než hodinu. Majitelé si ovšem stěžují na to, že se potíže projeví již po pár minutách, a brýle tak svou základní úlohu vůbec nesplní.

Příklady frustrovaných zákazníků ventilujících své pocity na „Xku“:

Ve skutečnosti nejsou k dispozici přesná data o prodejích ani vrácených kusech Vision Pro. Jedno je však jisté. Ani Apple se svým zařízením prodávaným za 3 499 dolarů nedokázal typické a dobře známé problémy VR headsetů vyřešit. Otázka je tedy nasnadě. Podaří se to vůbec někdy někomu?

Dokáže někdo přijít s VR headsetem bez motion sickness?

Zdroj: The Verge, Macworld, NHS, Budiey

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)