TOPlist

Konkurence pro Samsung! Apple prý také pracuje na chytrém prstenu

Apple chytrý prsten
  • Chytrých prstenů od známých značek by v příštích letech mohlo přibývat
  • Nejenže na jednom takovém pracuje Samsung, ale také jeho významný americký sok
  • Vývojem smart ringu se má už několik let zabývat Apple

Trh s chytrými prsteny se neustále vyvíjí a předpokládáme, že se do něj bude postupně zapojovat čím dál více značek. Tato konkrétní oblast širokého segmentu nositelných zařízení má slušný potenciál, avšak momentálním problémem je určitý nedostatek výrobců, což je dost pravděpodobně příčinou vysokých koncových cen, které jsou pro mnohé spotřebitele hlavním odrazujícím faktorem.

Celé odvětví by mohlo být výrazněji ovlivněno nástupem společnosti Samsung, jež se chystá svůj první chytrý prsten uvést v druhé půlce letoška. Přestože se Galaxy Ring ještě nedočkal bůhvíjak podrobného oznámení, už nyní se mu rýsuje významný konkurent.

Když pomineme ostřílené značky typu Oura nebo Ultrahuman, popřípadě firmu Polar, jejíž šéf připustil možné uvedení smart ringu v blíže nespecifikované době budoucí, vývoji chytrého prstenu se věnuje Apple. Aktuálně druhá nejhodnotnější firma světa se na poli produktů schopných zaznamenávání a analyzování zdravotních metrik (myšleno Apple Watch) pohybuje už dlouho, a navíc je odhodlaná do svého populárního ekosystému neustále přinášet nové technologie.

Že se Apple zabývá vývojem chytrého prstenu, uvedl korejský deník Electronic Times. Cupertinský gigant si již měl zaregistrovat několik patentů souvisejících s potenciálním smart ringem a momentálně se intenzivněji věnuje tržnímu průzkumu. Není totiž zrovna snadné odhadnout, jak by se prsten uchytil mezi uživateli iPhonu, z nichž velká řada už několik let využívá hodinky Apple Watch.

Detaily se ale v současné době nachází pouze na úrovni spekulací, takže k nim musíme přistupovat s určitou rezervou, dokud nebudou potvrzeny z většího množství (ideálně trochu důvěryhodnějších) zdrojů.

Vlastníte chytrý prsten?

Zdroj: Electronic Times, Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)