Aplikace YouTube Music konečně dostává sekce Podcasty

YouTube Music aplikace Podcasty USA

V posledních měsících jsme svědky toho, jak se původně podceňovaná služba a aplikace YouTube Music z pohledu funkcí, uživatelského rozhraní a celkového dojmu neustále přibližuje největšímu konkurentovi Spotify. Výraznější rozdíly ve fungování už se dnes hledají vcelku obtížně, tedy až na jednu výjimku. Podcasty. Zatímco Spotify je v oblasti těchto audio pořadů dominantním tahounem a odpovídá tomu i rozložení aplikací pro destkop a telefony, YouTube Music má co dohánět. Ale naštěstí dohání. V USA už mobilní aplikace ukazuje sekci Podcasty.

YouTube Music
YouTube Music

Nový prostor pro tento zvukový formát testovala služba od února, nyní je v zámoří oficiálně součástí aplikace. I když se tak asi mohlo stát mnohem dříve, YouTube Music reaguje na rostoucí popularitu podcastů, které jsou přítomny i na klasickém YouTube. Ať už s videem, nebo bez něj.

YouTube Music Podcasty nová sekce USA

Pro přístup k podcastům na YouTube Music uživateli stačí vyhledat oblíbené pořady nebo procházet podle kategorií. Nová doporučení podcastů a nedokončené epizody budou přístupné na kartě Domů, kde je možné filtrovat klepnutím na položku “Podcasty” v horní části domovské obrazovky. Platforma nabízí celou řadu kategorií. Například podnikání, komedie, hry, zdraví a fitness, hudba, společnost či kultura. Uživatelé mohou také objevovat nové pořady prostřednictvím personalizovaných doporučení na základě své historie poslechu a preferencí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik podcastů si poslechnete za týden? A kde?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)