Aplikace Solid Explorer: Svěřte své soubory v telefonu profesionálovi

solid-explorer

Je to přibližně týden, co jsme si představili povedený správce souborů MiXplorer. Dnes se podíváme na další oblíbenou alternativu, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Solid Explorer rozhodně patří mezi velmi mocné nástroje a šikovné pomocníky.

Solid Explorer: Mocný spojenec vašich dat

Název této aplikace zazněl na našem webu již několikrát a je vidět, že i mezi našimi čtenáři je aplikace velmi oblíbená, což dokazuje mimo jiné i známka 4,6 na Google Play. Funkcí je opravdu mnoho a možnosti aplikace rozšiřují i další pluginy, které lze doinstalovat. Menší nevýhodou je fakt, že Solid Explorer je zdarma jen 14 dní, pak je nutno zaplatit částku 50 Kč.

Jaké jsou jeho funkce:

  • design ve stylu Material,
  • dva nezávislé panely a přetahování objektů mezi nimi,
  • bohaté možnosti přizpůsobení,
  • klienti FTP, SFTP, WebDAV, SMB/CIFS,
  • schopnost číst a extrahovat archivy ZIP, 7zip, RAR a TAR,
  • schopnost vytvořit archivy ZIP a 7zip, včetně možnosti ochrany heslem.
  • podpora cloudových úložišť: Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive, Sugarsync, Copy, Mediafire, Owncloud, Yandex
  • a další.

Přívětivé a přizpůsobitelné prostředí

Na první pohled toho nedá Solid Explorer příliš znát a vypadá jako libovolný jiný prohlížeč souborů. Ihned po spuštění se zobrazí obsah interního úložiště, které lze běžným způsobem prohlížet. Ve vysouvacím menu vlevo můžete zvolit jiné úložiště (například paměťovou kartu) nebo filtrovat jen určitý druh souborů (obrázky, videa, hudbu apod.). Práce se soubory je obdobná jako u jiných správců souborů, nechybí zde ani možnost přidání do archivu nebo šifrování.

Šikovné je, že pokud telefon převrátíte na šířku, zobrazí se dva panely vedle sebe. Díky tomu je možné velice rychle přesouvat data z jednoho úložiště na druhé. Prostředí se dá také do určité míry přizpůsobit – měnit lze barvy prostředí, ale i jednotlivé prvky a rozmístění.

Solid Explorer

Informace o složkách mohou prozradit zajímavé informace – třeba 20 největších souborů nebo procentuální zastoupení různých druhů souborů. Nechybí ani možnost pokročilého vyhledávání, kde lze kromě názvu volit i typ souboru, stáří nebo třeba velikost. Samozřejmostí je i připojení ke cloudu, kde nabízí Solid Explorer spoustu možností – Google Disk, Dropbox, OneDrive, ale i síťová úložiště, FTP servery a další. Na reklamy v aplikaci nenarazíte, což ale není žádné překvapení, protože ji musíte po 14 dnech koupit.

Nechybí ani integrovaný přehrávač multimédií, který vám pomůže s prohlížením fotografií i přehráváním videí a hudby. V případě videa je podporována i možnost streamování přímo do zařízení Chromecast, což někteří uživatelé jistě ocení.

Povedený správce se vším všudy

Solid Explorer to rozhodně nemá snadné, protože konkurence v oblasti správců souborů je velká. Sláva ES správce souborů sice pomalu klesá, ale jsou i další dravci – Total Commander, MiXplorer, X-Plore a další. I přesto se ukazuje jako velmi schopný a přívětivý nástroj, který sice není zdarma, ale investice 50 Kč se rozhodně vyplatí. Dostanete do rukou mocný nástroj, se kterým budete svá data spravovat velmi snadno a rychle.

Aplikace Solid Explorer – ukázka

Aplikace Solid Explorer - ukázka

Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager

Zaujal vás Solid Explorer?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)