Jak v Samsung mobilu důkladně skrýt vybrané soubory? (pro začátečníky)

Samsung jak skrýt soubory Zabezpečená složka

Při používání mobilu se občas můžete dostat do situace, kdy pro vás není žádoucí, aby v něm byly volně viditelné některé konkrétní soubory. A to jak jiným lidem, tak třeba i aplikacím, které mohou úložiště telefonu procházet. Nemusí jít zrovna o citlivé fotky, videa či jiný obsah, který by ani v náhledu neměl „probliknout“ třeba v galerii. Klidně vám může i velká spousta souborů při vyhledávání toho správného zavazet, nebo chcete prostě jen zabezpečit například důležité pracovní dokumenty. My si v tomto návodu ukážeme, jak skrýt soubory v telefonech Samsung. Korejská značka má k tomuto účelu, stejně jako spousta dalších výrobců, vlastní nástroj.

Jak skrýt soubory (a vlastně téměř cokoli dalšího) v Samsung mobilu?

Přímo v systému One UI, tedy v moderní nadstavbě z dílny této korejské společnosti, se nachází nástroj jménem Zabezpečená složka. Podobnou můžete najít také ve spoustě dalších Android mobilů, jen s jiným názvem či ikonou. Všechny ale dělají v podstatě to samé a tento návod tak můžete částečně považovat za univerzální. Účelem těchto nástrojů je ukrytí vybraných souborů tak, aby je bez zadání hesla neviděli nejen jiní lidé, ale také ostatní aplikace v mobilu. Zabezpečenou složku je však potřeba manuálně aktivovat.

Samsung Galaxy: How to Keep your documents secure

Samsung Galaxy: How to Keep your documents secure

Aktivace

  1. Běžte do Nastavení
  2. Otevřete položku Biometrika a zabezpečení
  3. Klepněte na Zabezpečená složka
  4. Nastavte si vhodnou variantu odemykání složky
  5. Hotovo, Zabezpečená složka je aktivní

Jakmile máte tento digitální „trezor“ dostupný, můžete do něj uschovat téměř libovolný obsah. Nejen soubory, které stáhnete nebo vytvoříte, ale například i celé aplikace včetně jejich uložených dat. Například i snímky obrazovky, pořízené pro účely tohoto návodu z prostředí složky, se ukládaly rovnou bezpečně v ní. Přidat již existující položku do Zabezpečené složky se dá několika způsoby. Běžné soubory například jejich zaškrtnutím a přesunutím v kontextovém menu v běžném průzkumníkovi. Aplikace se pak dají do tajné složky ukrýt v jejím nastavení. Mezi pokročilé možnosti pak patří třeba i přejmenování složky a změna její ikony. Pro rychlejší přístup k ní se dá i zapnout i zástupce do horní rolovací nabídky.

Jaké soubory budete tímto způsobem ukrývat?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)