Jak povolit aplikaci Fotky Google přímé mazání z galerie?

fotky google mazání z galerie povolení

Pokud aktivně používáte aplikaci Fotky Google v jiném než Pixel telefonu, dost možná se pravidelně potýkáte s jedním nepříjemným zádrhelem. V mobilech s jedenáctým či novějším Androidem způsobuje nové omezení pravomocí aplikací to, že nesystémové nástroje pro procházení, editování či mazání fotek a videí (v tomto případě to platí právě i pro Fotky Google) musejí při každém konkrétním úkonu žádat o povolení. Jelikož je toto vyskakující dialogové okno opravdu dost otravné, ukážeme si, jak se jej jednoduše zbavit. A celý proces zjednodušit.

Google Photos
Google Photos

Povolení mazat z úložiště pro aplikaci Fotky Google

Pro eliminaci zmíněného vyskakovacího okna “Povolit aplikaci Fotky…”, ve kterém je potřeba neustále dokola potvrzovat svolení ke smazání či jiné operaci, je potřeba tento typ oprávnění udělit Fotkám trvale. To se dá provést v běžném nastavení telefonu. Uvedené kroky a obrázky sedí na telefony Samsung se systémem One UI, ale u ostatních značek by měl být postup velmi podobný.

Proč toto oprávnění Fotky Google běžně nemají?

Android 11 přinesl zpřísnění pravidel pro (ne)udělování oprávnění nesystémovým aplikacím. Doinstalované aplikace tak mimo jiné běžně nemají právo editace ke všem datům v úložišti, ale jen k nejnutnější části. Paradoxem je, že právě Fotky Google nesmějí ovlivňovat fotky a videa, ale naštěstí to jde změnit.

  1. Běžte do nastavení telefonu / tabletu
  2. Otevřete položku Aplikace
  3. Klepněte na tři tečky vpravo nahoře
  4. Vyberte Speciální přístup
  5. Najděte a otevřete položku Správa médií
  6. Přepínačem povolte Fotky Google

Jestliže se vám podařilo uvedený přepínač najít a aktivovat, aplikace Fotky Google by měla mít trvalé povolení mazat či jinak upravovat obsah v úložišti bez dalšího dodatečného schvalování. Věříme, že vám návod pomohl a zbaví vás neustálého otravného odklikávání stejné věci pořád dokola.

Fungoval vám postup? Jak dlouho vás toto omezení otravovalo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)