Vyhoďte papírový diář: Nová aplikace SmartPlanner ho nahradí

smartplanner

Přemýšlíte, jak s pomocí chytrého telefonu plánovat své schůzky, aktivity a úkoly? Možností je celá řada, počínaje jednoduchými „úkolníčky“, až po propracované kalendářové systémy. Zhruba uprostřed těchto dvou pólů se nachází zbrusu nová aplikace SmartPlanner, kterou vám dnes představíme.

Obsah článku

Co SmartPlanner slibuje?

SmartPlanner je primárně aplikace pro správu úkolů a plánování. Jednotlivé úlohy přitom můžete umístit do kalendáře a pracovat na nich, kdykoli budete chtít. Jako čtyři hlavní výhody autoři jmenují:

  • Rychlost – žádné složité zadávání data a času. Aplikace představuje zcela nový způsob přidávání událostí – ovládá se primárně pomocí gest.
  • Chytrost – pokud vaše plány zkříží například nečekaná cesta, čeká vás ve většině programů tohoto typu poměrně komplikované měnění událostí. Ve SmartPlanneru je to mnohem jednodušší.
  • Designové čistá – rozhraní ve stylu Material Designu poskytuje komfortní ovládání. Aplikace může fungovat jako rozvrh, nebo kalendář.
  • Výkonná – hodí se jako denní/týdenní/měsíční plánovač, školní rozvrh, plánovač výletů, sportovních aktivit a cílů.

Jak funguje plánování času v praxi?

Aplikace komunikuje anglicky a po spuštění zobrazí okamžitý přehled, ve kterém řádky symbolizují čas (hodiny) a sloupce dny. K přidání nové události slouží plovoucí tlačítko plus, situované v pravém dolním rohu. Následně prvním klepnutím do kalendáře vyberete začátek a druhým konec plánované události.

Po potvrzení můžete zadat text (respektive název), zvolit barvu (některé jsou dostupné až v placené verzi Pro), případně upravit čas začátku a/nebo konce. Klepnutím na již vytvořenou událost ji lze upravit, nebo smazat.

V postranní nabídce je možné rychle přepínat mezi týdny (aktuálním a dvěma následujícími) a vybírat jeden ze čtyř pohledů (na dva dny/na čtyři dny/na týden). V rámci kalendáře lze listovat intuitivním posunem do stran.

V nastavení je možné změnit grafické téma (ve verzi zdarma je však jen jedno), určit první den týdne (ve výchozím nastavení je to neděle) a zvolit počátek časové osy. Sekce pro změnu jazyka sice není dostupná, ale naznačuje, že bychom se časem mohli dočkat lokalizací.

A to je z hlediska ovládání a možnosti vlastně vše. Zdá se vám to málo? Záleží na tom, co od plánovací aplikace očekáváte. Pokud hodláte nahradit papírový diář, může vám být SmartPlanner svou filozofií bližší, než Kalendář Google, který je pro jednoduchou agendu takt trochu kanónem na vrabce.

Resumé

SmartPlanner je jednoduchý program, připomínající některými rysy aplikace pro iOS. Jde o skutečně základní, prostý plánovač, který může alternovat papírový diář. Pokud je však vaše agenda složitější a využijete například opakování úkolů, sdílení s dalšími uživateli, synchronizaci mezi zařízeními či možnost uložení místa, poznámek a dalších informací, určitě pro vás bude vhodnějším pomocníkem Kalendář Google, případně další na něm postavená řešení.

Pokud bychom měli jmenovat negativa, tak by na prvním místě byla absence jakékoli synchronizace, včetně možnosti spravovat svůj čas z počítače pomocí webové aplikace. Chyběla nám také lokalizace do češtiny. Je tedy na vás, zda potřebujete propracované cloudové řešení, nebo spíše oceníte jednoduchost a rychlost.

SmartPlanner je v Obchodě Play necelý týden a za tu dobu si ho nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů. Průměrná známka 5,0 však prozatím působí vcelku nadějně. Pouhé 2 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

SmartPlanner: Weekly Schedule, Timetable
SmartPlanner: Weekly Schedule, Timetable
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)