TOPlist

Gmail má fajn novinku pro ty, kdo nefandí Google Kalendáři

Gmail Google Kalendář události pozvánky redesign

Používáte běžně pro správu e-mailových zpráv klienta Gmail, ale současně jste nenašli zalíbení v Google Kalendáři? Pak by hlavně vás mohla potěšit novinka, kterou pro Gmail přichystali vývojáři v rámci poslední aktualizace celého balíku Workspace. E-maily, které jsou automaticky generovanou pozvánku na událost z Kalendáře, mají upravený vzhled. Díky němu bude samotné tělo zprávy obsahovat všechny důležité informace k dané události a uživatel nebude nucen chodit jinam.

Gmail
Gmail

Nové zobrazení pracuje se dvěma sloupci. V tom širším levém půjde vidět základní popis události, místo, datum a čas, seznam pozvaných včetně pořadatele a klasická tlačítka pro potvrzení či odmítnutí účasti. V užším pravém sloupci bude případné tlačítko a odkaz vedoucí na Google Meet, číslo pro spojení přes telefon a také seznam příloh. Díky těmto položkám nadále nebude potřeba, aby uživatel Gmailu nuceně chodil do Kalendáře.

Gmail Google Kalendář události pozvánky redesign ukázka

Nové prostředí také počítá s viditelnějším zobrazováním provedených změn. Pokud bude u události upraven například čas nebo místo konání, v nově doručeném e-mailu budou nové údaje doprovozeny přeškrtnutými staršími údaji a doprovodí je i barevná bublina.

Jak často chodíte z Gmailu na události v Kalendáři?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)