Aplikace Lawnchair Launcher udělá z vašeho telefonu Pixel prostředí na steroidech

Lawnchair-Launcher-Google Pixel-1

Líbí se vám domácí obrazovka z telefonů Pixel, ale nechcete do svého telefonu instalovat balíček mimo Google Play a ocenili byste rovněž detailnější nastavení? Řešením je Lawnchair Launcher, který se den ode dne ještě zlepšuje.

Lawnchair: Pixel Launcher na steroidech

Tento open-source projekt vznikl z řad dobrovolníků a nadšenců, kteří chtěli přinést vzhled a funkce Pixel Launcheru na všechny telefony. Přidali k tomu navíc několik vychytávek, čímž se Lawnchair může paradoxně dostat před samotný Pixel Launcher. Dostupný je přitom rovnou z Google Play jako samostatná aplikace a plně zdarma. Dokáže navíc integrovat i Google Now jako jednu z obrazovek, tedy přesně jako v originálním launcheru od Googlu.

 

Funguje i Google Now integrace, je tomu ale potřeba pomoci

Samotní autoři aplikace lákají na možnost používat Google Now jako samostatnou obrazovku,  podobně jako to mají launchery přímo od Googlu. Po nainstalování aplikace Lawnchair vás ale možná čeká nemilé překvapení. Kromě Widgetu v levém horním rohu totiž žádný Google Now stream nenajdete. Musíte totiž – bohužel – nainstalovat ještě další aplikaci, která tuto funkci doplní. A tu bohužel na Google Play nenajdete. Instalační balíček lze nicméně stáhnout z tohoto odkazu.

Po instalaci aplikace doporučujeme Lawnchair Launcher restartovat, aby se změna projevila. To provedete podržením prstu na volném místě obrazovky, volbou Nastavení – Ladění – Restartovat Lawnchair. Po následném stisku klávesy domů dojde k restartu launcheru a obrazovka Google Now by se měla objevit po swipnutí zleva doprava. Zkontrolujte také, zda je v sekci Pixel UI povolena možnost Zobrazit stránku Google Now.

Možnosti, které potěší

Tento alternativní launcher umožní uživatelům upravit několik aspektů, které mohou jeho používání zpříjemnit. Možností je třeba vybrat vlastní set ikon (testovali jsme například oblíbené MIUI 9 ikony), mřížku domácí obrazovky, velikost ikon a textu či detailnější nastavení barev. Lawnchair dokáže fungovat i na šířku, pokud tuto možnost povolíte. Zde jsme však narazili na chybu, že po otočení obrazovky následně zmizela stránka s Google Now.

Detailnější nastavení se týká i doku ikon ve spodní části. Ten můžete zprůhlednit, zvýšit počet ikon, opatřit jej navigační šipkou nebo jej úplně skrýt a využít tak větší plochu displeje. Mnoho nastavení pak může upravit podobu stránky s aplikacemi. Líbí se nám, kolik možností Lawnchair uživatelům zpřístupnil.

Funkce z Android Oreo umí, speciality z Pixelů 2 už ne

Autoři lákají na nové funkce z Android Oreo, především pak na zkratky u zástupců některých aplikací a notifikační tečky. Pokud například na zástupci pro GMail podržíte prst, Lawnchair vám nabídne možnost napsat ihned novou zprávu, případně přejít jen do schránky určitého účtu, pokud jich používáte více. Stejně tak pokud některá z aplikací získá notifikaci, může nad ní Lawnchair udělat tečku. Pro tuto možnost ale nezapomeňte udělit Lawnchairu přístup k oznámení, nám to aplikace automaticky nenabídla a museli jsme tak učinit ručně. Autoři předesílají, že nových funkcí z Pixelů 2 se aplikace dočká časem.

Závěr

Lawnchair ocení hlavně ti, kteří chtějí podobný vzhled jako telefony od Googlu a ocení navíc detailnější nastavení. Bonusem je pak integrace stránky Google Now, která není u alternativních launcherů samozřejmostí. Je však nutno doinstalovat aplikaci mimo Google Play. S rychlostí, plynulostí a stabilitou prostředí jsme neměli žádný problém, testovali jsme jej ovšem na stroji se Snapdragonem 835. Nutno však podotknout, že aplikace stále není finální a na některé chyby můžete narazit (například jako my se stránkou Google Now a otáčením obrazovky). Doporučujeme tedy aplikaci vyzkoušet a případně vyčkat do finální verze.

Lawnchair 2
Lawnchair 2

Jaký Launcher používáte vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)