Aplikace IFTTT přináší ve verzi 3.0 zásadní změnu uživatelského rozhraní

aplikace-ifttt-prinasi-verze-3-0_ico

O službě IFTTT (“if this, then that” čili “pokud nastane toto, udělej tamto”) nepíšeme na našem webu poprvé. Ti, kdož ji vyzkoušeli, se dají rozdělit na dvě skupiny: ty, kteří ji milují, a ty, kteří ji nepochopili. Aplikace integruje služby všech možných typů a zařízení, takže například umí zajistit, aby se v okamžiku blížícího se deště zavřela garážová vrata, nebo rozsvítila chytrá žárovka. Mobilní aplikace IFTTT pro Android se včera dočkala aktualizace na verzi 3.0, která přináší řadu novinek, jež by měly vést ke snadnějšímu používání. Recepty (Recipes) byly přejmenovány na applety (Applets) a byly přesunuty více do popředí. Autoři na oficiálním blogu uvádějí, že nové applety budou schopné udělat víc, než staré recepty, díky schopnosti provádět jediným příkazem více akcí.

Co přináší aplikace IFTTT v poslední aktualizaci?

Pro stávající uživatele je v podstatě jediné, co je musí zajímat, změna terminologie. Kromě toho si budou muset zvyknout na nové rozhraní. Na hlavní obrazovce Discover je nyní nabídka připravených oblíbených appletů v podobě velkých karet s náhledem a stručným popisem funkce. Po otevření lze příslušnou funkci snadno aktivovat pomocí přepínače. Zapnutí appletu ho následně přidá do seznamu používaných.

Dalším prvkem je spodní lišta s tlačítky. Přes vyhledávání (Search) lze najít možné interakce dané služby či aplikace, případně nabídku již připravených appletů. Poslední sekce My Applets ukazuje seznam aktivních appletů, které lze vypínat a zapínat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé podmínky seskupeny podle výsledné akce, kterou provádějí.

Samozřejmě nechybí možnost sestavit si vlastní podmínku a akci, k čemuž slouží tlačítko “plus” v pravém rohu horní nástrojové lišty. V jednoduchém rozhraní vyberete spouštěč, nastavíte jeho parametry a podmínky, následně vyberete akci, která bude v případě splnění provedena.

V nové verzi nechybí žádná z dosavadních funkcí a vazeb, pouze jsou přeorganizovány v rámci změny uživatelského rozhraní. Vývojáři tvrdí, že IFTTT v současnosti podporuje více než 360 různých typů nositelné elektroniky a zařízení internetu věcí. Jedním z posledních přírůstku je například aplikace Asistent Google (informovali jsme v aktualitě IFTTT oficiálně podporuje Google Assistant).

IFTTT
IFTTT

Používáte IFTTT nebo jinou podobnou službu? Pochlubte se, k jakým účelům vám tyto aplikace slouží! Diskuze pod článkem je tu pro vás!

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, droid-life.com, androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)