Aqara ukázala vychytaný RGB LED pásek s podporu Matter. Koupíte ho i v Česku

rgb pásek aqara t1
  • Aqara představila nový RGB pásek LED Strip T1
  • Pyšní se technologiemi jako Matter či RGBIC, takže je schopen zobrazovat více barev současně
  • Jako jeden z mála chytrých produktů podporuje funkci Adaptive Lightning od Applu

Společnost Aqara na nás letos vychrlila hned několik zajímavých doplňků do chytré domácnosti (včetně praktického FP2 senzoru a chytrého zvonku G4) a nyní uvedla další, na první pohled velice povedený produkt, který pro vás v tuto chvíli začínáme testovat. Jedná se o chytrý RGB pásek Aqara LED Strip T1 nabízející technologie jako Matter či Adaptive Lighting od Applu.

Aqara LED Strip T1 umí Matter i Adaptive Lightning

Pásek Aqara LED Strip T1 nabízí (jako jeden z mála) podporu jablečné technologie Adaptive Lighting. Jedná se o vychytávku, která automaticky mění barvy v závislosti na denní době. Ve dne používá chladnější tóny, večer naopak teplejší. Mimo Aqary ji podporují pouze některé produkty Philips Hue a Nanoleaf.

aqara led pásek t1

Novinka si rozumí se všelijakými standardy, ať už jde o Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Home či IFTTT, avšak ke správnému fungování budete potřebovat Aqara bránu podporující Zigbee, kupříkladu Hub M2. Výhodou je, že zároveň funguje jako opakovač, takže posiluje vaší Zigbee síť.

Aqara LED Strip T1 – Installation Video

Aqara LED Strip T1 - Installation Video

Aqara LED Strip T1 je vybaven technologií RGBIC, což znamená, že je schopen zobrazovat více barev současně. Oproti starším páskům, které zobrazují jen jednu barvu se vám otevírají další dvířka, jak ho využít. Díky integrovanému mikrofonu je schopen rozpoznat hudbu a na základě ní měnit barvy v závislosti na rytmu. Potěší rovněž certifikací IP44 a docela rozumně nastavenou cenou. Pořídíte ho na e-shopech jako smarterhome.sk, Alza.cz, či autodily-pema.cz za cenu okolo 1 200 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Čím vás zaujal nový Aqara LED pásek?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)