Nejnovější Android aplikace z Google Play #151: Dětský launcher a hudba v navigační liště

Dětský launcher

Dobré pondělní ráno vám přeje další čtveřice nových aplikací z Google Play. Ve 151. dílu pravidelného seriálu nás po delší době čeká tapetová aplikace ArtMe. U vyjádření moderního stylu pomocí vašeho telefonu ještě zůstaneme – a to s aplikací MUVIZ Nav Bar, která i bez rootu změní navigační lištu v nenápadný vizualizér právě přehrávané hudby nebo YouTube videa. Místo v seriálu si pro sebe ukořistila i velmi zajímavá novinka nacházející se v betě aplikace Memorigi, která pomůže s efektivní organizací vašeho času. Má vaše dítě vlastní tablet, telefon nebo si rádo půjčuje vaše zařízení? Vyzkoušejte jednoduchý a bezpečný, ne však infantilní dětský launcher Luna.

Máte tip na zajímavou a neokoukanou aplikaci? Nezapomeňte nám dát vědět v komentářích!

Moderní tapety pro váš Android s ArtMe

Máte zase chuť obměnit váš tapetový park a ozvláštnit si plochu telefonu, kterou vidíte bezmála 140x denně? Vyzkoušejte novinku ArtMe. Soustředí se zejména na originální minimalistické tapety, mezi kategoriemi však kromě těch abstraktních, superhrdinových, minimalistických a materialistických naleznete i povedené fotografie a různou všehochuť. Tapety jsou uložené v cloudu a ty neaplikované tak nezabírají v zařízení žádné místo. Prozatím jich v aplikaci naleznete přes 240 – i přes důraz na kvalitu před kvantitou však přibývají další originální kousky. Pokud by vám styl tapet nesedl, vyzkoušejte některou z pětice námi doporučených alternativních wallpaper aplikací.

ArtMe - Wallpapers
ArtMe - Wallpapers

MUVIZ: Proměňte navigační lištu ve stylový hudební doplněk

O proměně spodní navigační lišty i bez root oprávnění jsme již psali – nyní si však ukážeme novinku MUVIZ, která se rozhodla zaměřit na hudbu. Spodní navigační panel z části promění na stylový ukazatel přehrávání hudebního podkladu. Chytře se přizpůsobí barevnému podkladu zvoleného přehrávače a udělá z leckdy otravného prostoru pro softwarová tlačítka vkusnou součást aplikace. Pozor – aplikace funguje i pro uživatele s hardwarovou navigační lištou a komunikuje s velkým množstvím přehrávačů.

Muviz: Navbar Music Visualizer
Muviz: Navbar Music Visualizer

Memorigi je záznamník a úkolníček, který potřebujete

Barevné ikony, přehledné uživatelské rozhraní a dobře zpracované zadávání i upozornění – to je aplikace Memorigi určená pro úkoly a záznamy. Nachází se ve stádiu beta, přesto však působí stabilním a spolehlivým dojmem. Pokud nejste fanoušci Google Keep a poohlížíte se po zajímavé alternativě se soustředěním na zadávaní úkolů a upomínek, Memorigi by mohl být ten pravý.

Memorigi: To-Do List & Tasks
Memorigi: To-Do List & Tasks

Kvalitní dětský launcher Luna

S každým rokem přibývá technicky zdatných dětí, které mnohdy vlastní své vlastní Android zařízení – ať už tablety či telefony. Pokud vaše dítko patří do mladší kategorie a jako rodiče byste rádi viděli jednodušší rozhraní s restrikcemi, monitoringem a nemožností například dostat se do vašich složek a podobně, pokud zařízení sdílíte, neváhejte se obrátit na nový dětský launcher Luna.

Bez zbytečně infantilních obrázků či zbytečností nabídne vašim dětem přehledně zpracované rozhraní, ve kterém se budou snadno orientovat. Můžete limitovat použití vybraných aplikací, přidávat rychlé odkazy například na váš telefon, YouTube obsah a další. Přepínat můžete mezi omezeným dětským módem a rodičovským účtem. Aplikace je sice v angličtině, menší jazyková výuka však neuškodí ani těm nejmenším.

Luna - Kid Launcher & Parental controls
Luna - Kid Launcher & Parental controls

Další super aplikace, které by vám neměly uniknout

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)