Vedra se blíží, aplikace Drink Water Reminder ohlídá váš pitný režim

Vedra-se-blíží!-Program-Dri

Předpovědi počasí na následující dny slibují léto s teplotami atakujícími tropické „třicítky“. V takových podmínkách je vhodné dodržovat pitný režim, neboť dehydratace organismu může vést k bolestem hlavy, křečím, poklesu krevního tlaku a v krajních případech až ke kolapsu a selhání orgánů. Pomoci se správným zásobováním těla tekutinami má nová aplikace Drink Water Reminder, kterou vám dnes představíme. Ocení ji především ti, kdož „zapomínají pít“.

Obsah článku

Co aplikace Drink Water Reminder slibuje?

Připadá vám myšlenka aplikace, která připomíná, že je čas se napít, směšná? Možná by vás překvapilo, kolik lidí nedodržuje pitný režim! Nejčastěji do této skupiny spadají malé děti a starší lidé. I v případě, že na pití nezapomínáte, může být zajímavé sledovat svůj denní příjem tekutin. Správné „zásobování“ organismu vodou je totiž zcela nezbytné pro jeho správné fungování a má celou řadu pozitivních účinků.

Výhody dodržování pitného režimu:

  • pomáhá při snižování váhy
  • zabraňuje houstnutí krve a tvorbě krevních sraženin
  • lépe funguje metabolismus
  • hydratuje pokožku
  • brání tvorbě ledvinových kamenů
  • brání vysušování očí a zhoršení zraku

 

Primárními funkcemi aplikace Drink Water Reminder je tedy sledování příjmu tekutin a připomínání, když je čas se napít. Lhůty pro připomenutí jsou počítány pomocí vědeckých výpočtů. V konečném důsledku vám program může účinně pomoci rozvinout návyk na pravidelný pitný režim.

Jak program pomáhá dodržovat pitný režim?

Po spuštění a krátké úvodní animaci vás čeká zadání základních údajů. Konkrétně od vás program bude chtít vědět, zda jste muž, nebo žena a vaší tělesnou hmotnost, kterou lze zadávat v kilogramech či librách. Na základě těchto informací Drink Water Reminder vypočítá, kolik tekutin byste v rámci dne měli vypít.

Aktuální stav můžete sledovat na hlavní obrazovce v podobě láhve s vodou, která se postupně plní podle toho, kolik tekutin jste vypili. Přes plovoucí tlačítko můžete přidávat po 100 mililitrech, případně lze jeho hodnotu změnit pomocí ikony v pravém horním rohu např. na 50/100/200/300/500 mililitrů. Jednotlivé záznamy se ukládají do tabulky, kde je uveden čas a přijatý objem, přičemž údaje lze zpětně upravovat.

V postranní nabídce najdete dvě položky. První Drinking water record během testu končila pádem aplikace. Druhá Settings slouží k povolení či zakázání zobrazování informace o množství vypitých tekutin v notifikační liště, kde je možné tlačítkem přidávat vypité skleničky. Klepnutím na tlačítko s tužkou vedle profilu se dostanete do základního nastavení, kde lze změnit pohlaví, váhy a jednotky.

Nejsilnější stránkou této aplikace je upozornění na nutnost se napít. Pokud jste delší dobu nezadali přijaté množství tekutin, Drink Water Reminder vás upozorní, že je čas a napomůže vám tím k dodržování správného režimu.

Resumé

U aplikace Drink Water Reminder oceňujeme především nápad, byť v tomto segmentu není na Androidu první a jistě zdaleka ani poslední. Problém se správným pitným režimem má řada lidí a s tímto programem mohou zlepšit své návyky. Oceňujeme moderní a vcelku vkusné uživatelské prostředí, jednoduché zadávání vypitých nápojů a systém připomínání.

Z negativ musíme na prvním místě zmínit poměrně agresivní zobrazování celoobrazovkových reklam, které je skutečně hodně časté. Marná by nebyla ani lokalizace do češtiny, nicméně jde o relativně mladý program, takže se možná dočkáme časem.

Drink Water Reminder je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo přes sto uživatelů. Po dvou hodnoceních má známku 5,0, nicméně to bychom zatím nebrali jako relevantní. Instalační balíček velký 4 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším. Kromě nedostatku tekutin vám v horkých dnech může škodit také intenzivní sluneční záření. Pokud vám není lhostejné, jak na vaši kůži působí paprsky, doporučíme vaší pozornosti recenzi Jak se opálit, ale nespálit? Aplikace QSun poradí.

Sledujete nějakým způsobem svůj pitný režim?
Drink Water Reminder
Drink Water Reminder
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

oneplus one water test – kopie

Telefon OnePlus One a test ve vodní lázni

Zprávičky David Zmuda David Zmuda
1 min. uložit na později

Komentáře (14)