TOPlist

I pití může být chytré! Dávkovač vody od Xiaomi propojíte s mobilem, má super funkce

Xiaomi Smart Filtered Water Dispenser Pro
  • Xiaomi přichází s dalším zajímavým produktem chytré domácnosti
  • Inteligentní dávkovač vody zbavuje bakterií, těžkých kovů a nečistot
  • Dá se propojit s aplikací a je dodáván se speciální NFC samolepkou

Xiaomi vyrábí opravdu vše. Přestože se tento čínský výrobce proslavil především chytrými telefony a příslušenstvím, do různých koutů světa už dlouho vysílá třeba širokou škálu produktů chytré domácnosti. V Číně pak uvádí i užitečnosti pro běžný život, jako například cestovní kufry, lahve na pití nebo propisky. Letos uvedlo svůj první elektromobil. Nyní firma globálně představila další zařízení, které by od ní mnozí nemuseli čekat.

Xiaomi Smart Filtered Water Dispenser Pro, jak už název prozrazuje, je chytrý dávkovač na filtrovanou vodu. Jde o hračku matné černé barvy připomínající kávovar, která má na přední straně dotykový TFT displej a plochu pro umístění skleničky nebo hrnku. V jejích útrobách se nicméně hraje daleko složitější divadélko.xiaomi smart filtered water dispenser pro 3 e1720436269278

Nový dávkovač na vodu má nádrž s objemem 6,2 litru (1,8 litru z toho tvoří oddělená nádrž na odpadní vodu). Tekutiny nacházející se uvnitř jsou vystaveny nepřetržité UV sterilizaci, aby se i postupem času udržovala bez bakterií. Mikroorganismy jsou z vody odstraňovány šestistádiovou filtrací, při níž je využit filtr s reverzní osmózou (RO) a PPC filtr.

xiaomi smart filtered water dispenser pro 5 e1720436285228

Výrobce hovoří o přesnosti na 0,0001 μm a schopnosti zbavit vodu čehokoliv nežádoucího (virů, bakterií, těžkých kovů, zbytků pesticidů atp.). A jelikož je dávkovač BPA-free (bez bisfenolu A), je voda z něj vhodná i pro malé děti.

xiaomi smart filtered water dispenser pro 1 e1720436305920

Xiaomi Smart Filtered Water Dispenser Pro umí vodu ohřát a podávat ji tak teplou/horkou, což přijde vhod při přípravě určitých druhů nápojů. V mobilní aplikaci si navíc můžete nastavit nejrůznější profily zohledňující teplotu a množství vody.

xiaomi smart filtered water dispenser pro 2 e1720436324144

Součástí balení dávkovače je navíc speciální NFC samolepka, kterou můžete umístit na spodní část hrnku či skleničky. Jakmile pak nádobu položíte na odkapávací misku, dávkovač automaticky naservíruje vodu o požadovaném objemu a teplotě.

xiaomi smart filtered water dispenser pro 4 e1720436338167

Zatím nevíme, zda se dávkovač vody bude někdy oficiálně prodávat na tuzemském trhu. Stejně tak bohužel nemáme k dispozici ani detaily týkající se ceny.

Hodil by se vám chytrý dávkovač vody od Xiaomi?

Zdroj: Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)