TOPlist

Kdo ovládl Antutu v roce 2023? Poslední loňský žebříček!

Antutu
  • Poslední žebříček pro rok 2023 se nesl ve znamení velkých změn
  • Ani rovné 2 miliony bodů nestačí k umístění v TOP 10
  • Antutu má nového krále s nižším skóre…

Antutu Benchmark je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro měření výkonu. Žebříček těch nejvýkonnějších telefonů se v posledních dvou měsících roku 2023 výrazně změnil, naprosto dominují telefony s procesory Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a Mediatek Dimensity 9300.

Nejvýkonnějším telefonem roku 2023 se nakonec stalo OnePlus 12, skóre v Antutu Benchmark se přiblížilo hranici 2200 000 bodů. Náskok na druhé místo je ale minimální a navíc měsíc zpátky dosáhla Nubia Red Magic 9 Pro+ na ještě lepší skóre, ačkoliv rozdíl už je naprosto zanedbatelný.

Antutu

OnePlus 12 nakonec získalo 2 188 135 bodů, druhé Vivo X100 2 186 019 bodů a třetí iQOO Neo9 Pro 2 181 443 bodů. Pokud se podíváme podrobněji na žebříček deseti nejvýkonnějších mobilních telefonů zjistíme, že jediné OnePlus 12 je testováno ve variantě se 24 GB operační paměti, což samozřejmě telefonu dává jistou výhodu proti telefonům, které nabízí „pouze“ 16 GB RAM. Dříve nebo později se v žebříčku objeví další telefony s touto kapacitou RAM, OnePlus 12 zatím zůstává v tomto směru osamělé.

Jen pro připomenutí – skóre v žebříčku je průměr mnoha měření (minimem je rovná tisícovka měření), pokud tedy na svém mobilním telefonu dosáhnete lepšího nebo horšího skóre než je uvedeno v žebříčku, neměli byste tím být překvapeni.

Skóre ovlivňuje řada dalších faktorů, například aktuální teplota baterie a telefonu jako takového. Zapomenout nesmíme ani na vliv aktualizací, každý update může výkon telefonu lehce změnit, ať už k lepšímu nebo k horšímu. Žebříček za leden 2024 tedy opět pravděpodobně bude vypadat jinak a uvidíme, jestli se v něm už stihne objevit očekávaný Samsung Galaxy S24 Ultra.

Kdy jste si naposledy změřili výkon pomocí Antutu?

Zdroj: gizmochina

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)