Nejlepší Android zařízení pro rok 2014 – Android Roku

AR výsledky 2014

Již počtvrté v předvánočním čase přicházíme s anketou Android Roku, která se snaží vybrat ty nejlepší chytré telefony, tablety a další zařízení pro rok 2014, jejiž výrobci mají oficiální zastoupení v České republice. Přestože vás zásobujeme podrobnými recenzemi, je skvělé dát možnost rozhodnout o pořadí v jednotlivých kategoriích vám, čtenářům. Pokud ještě nemáte jasno o nadílce pod vánoční stromeček, s následujícími modely chybu jistě neuděláte.

O co jsme soutěžili?

Každoročně jsou pro ty, kteří hlasovali na webu AndroidRoku.cz připraveny hodnotné ceny. Letošní sbírka vypadala následovně. My už samozřejmě víme, jaký tablet nebo TOP Android smartphone je nejlepší, ale nebude prozrazovat, podívejte se sami.

 • 1x nejlepší tablet
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie TOP Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Kompaktní Android
 • 2x tablet Nexus 7 II od společnosti Google

A protože vás chceme trošku napínat, výherce všech těchto skvělých kousků vyhlásíme v samostatném článku!

Stáhněte si certifikát!

Věříme, že naše anketa nemůže být brána na lehkou váhu a přístroje, které se umístí na stupních vítězů je třeba náležitě ocenit. Proto ke všem oceněným modelům náleží i certifikát, který může jakýkoliv prodejce uveřejnit. Vy jako zákazník budete pak snadno vědět, že kupovaný telefon nebude k zahození. Navíc každého jistě potěší, když si potvrdí, že se svým rozhodnutím trefil do černého.

Certifikat AR 2014 LG G3-01

Stáhněte si certifikát pro svůj model a dejte všem vědět, že váš telefon je ten nejlepší.

Král Androidu aneb TOP Android smartphone

Nejvyšší liga přístrojů s Androidem, které cílí na nejnáročnější uživatele, co chtějí od svého smartphonu maximum. Dnes do této kategorie nejčastěji spadají telefony s pěti a více palcovým displeji, nejvýkonnějšími procesory od Qualcommu či fotoaparáty s vysokým rozlišením. Kdo nechce dělat kompromisy, vybere si v této kategorii. Cenové rozpětí je od 11 tisíc Kč výše. O vaši přízeň se utkalo 11 přístrojů od světových výrobců včele se Sony, LG nebo Samsungem, kdo vzešel jako vítěz?

 1. LG G3 – (Aktuální cena)
 2. Sony Xperia Z3 – (Aktuální cena)
 3. Google Nexus 5 – (Aktuální cena)

Nahlédněte do recenzí

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si naše recenze: LG G3Sony Xperia Z3Google Nexus 5.

TOP android vitezove

 

Zlatá střední cesta aneb Android smartphone

Zlatá střední cesta je vhodná pro většinu uživatelů, kteří nemají takové nároky a zároveň ze své kapsy nechtějí vydávat horentní sumy. Telefony často nabízí atraktivní vzhled, kvalitní fotoaparáty i dostatečně výkonný hardware, který uspokojí i mobilního hráče. Cenové rozpětí je od 6 do 11 tisíc Kč. Kdo nepotřebuje vlajkovou loď a místo toho rád ušetří několik tisícovek, může se poohlédnout zde. Vybírali jste z 15 modelů a pořadí na stupních vítězů je následující:

 1. Sony Xperia Z3 Compact – (Aktuální cena)
 2. LG G3s – (Aktuální cena)
 3. Samsung Galaxy Alpha – (Aktuální cena)

Nahlédněte do recenzí

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si naše recenze: Sony Xperia Z3 CompactLG G3sSamsung Galaxy Alpha.

smartphone vitezove

 

Kompaktní Android smartphone

Jste začínající uživatel a s telefony na operačním systému Android se teprve seznamujete? Popřípadě nepotřebujete rozmanité funkce dražších kousků a vystačíte si s nižším výkonem výměnou za nízkou cenu? Telefony se pohybují v cenové relaci do 6000 Kč a přitom nabízejí většinu vymožeností systému Android, jako je internet, GPS, dotykový displej, sociální sítě, e-maily a mnoho dalšího. Už není třeba za kvalitní telefon s mnoha funkcemi platit desetitisíce. Kdo dopadl nejlépe?

   1. Sony Xperia M2  (Aktuální cena)
   2. LG L90 (Aktuální cena)
   3. HTC Desire 510 (Aktuální cena)

Více info u nás

Chcete se dozvědět víc? Nahlédněte do katalogu: Sony Xperia M2LG L90HTC Desire 510.

kompaktni vitezove

 

Android tablet

Tablety zatím nevytlačily naše stolní počítače ani notebooky, jak se před pár lety říkalo, přesto se jedná o oblíbená zařízení. Spíše než na práci se hodí na zábavu. Užijete je při hraní her, čtení magazínu a knih nebo brouzdání po internetu. Některé jsou výkonnější, jiné méně, každopádně my víme, který je podle vás ten nejlepší. Vybírali jste z 16 kandidátů a vítězem se stává:

   1. Lenovo Yoga Tablet 2 (Aktuální cena)
   2. Samsung Galaxy Tab S 10.5 (Aktuální cena)
   3. Nvidia Shield Tablet (Aktuální cena)

Nahlédněte do recenzí

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si naše recenze: Lenovo Yoga Tablet 2Samsung Galaxy Tab S 10.5Nvidia Shield Tablet.

tablet vitezove

 

Android příslušenství

Z logiky věci vyplývá, že příslušenství kupujeme mnohem častěji, než telefon samotný. Sluchátka, pouzdra, hi-tech hračky, to jsou všechno věci, které by si rády získaly přízeň vaší peněženky. Příslušenství díky své (povětšinou) nižší pořizovací cenně může být ideálním dárkem. A jaké doplňky vyhrály u vás?

   1. dron Parrot AR.Drone (Aktuální cena)
   2. tiskárna LG DP233 (Aktuální cena)
   3. repráčky HTC Boombass (Aktuální cena)

Věděli jste, že..?

O létajících dronech píšeme více v rámci projektu AndruVision?

prislusenstvi vitezove

 

Android inovace

Vývoj pokračuje mílovými kroky. To, co nebylo možné ještě před pár lety je dnes realitou. Na trhu se čas od času objeví produkt, který redefinuje stávající poměry nebo vytvoří zcela nový segment. Od speciálních konstrukcí Android tabletů, přes hodinky, foťáky a další výjimečná zařízení. Jedno je ale spojuje, každé z těchto zařízení kooperuje se systémem Android a nabízí široké spektum využití.

   1. Samsung Gear S (Aktuální cena)
   2. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro (Aktuální cena)
   3. Samsung Gear Fit (Aktuální cena)

Nahlédněte do recenzí

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si naše recenze: Samsung Gear SLenovo Yoga Tablet 2 ProSamsung Gear Fit.

inovace vitezove

Anketa Android Roku 2014 je úspěšně za námi. Děkujeme všem, co hlasovali pro své oblíbené zařízení, stejně jako děkujeme partnerům, že nás podpořili. Anketa zároveň probíhala i na Slovensku. Podívejte se na výsledky Androidu Roka 2014.

Android Roku partneři_fin

Je libo Android pod stromeček? S výše zmíněnými neuděláte chybu. Je libo Android pod stromeček? S výše zmíněnými neuděláte chybu.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikaci Svět Androida

Proč (ne)vypnout aplikaci Svět Androida?

Články Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později

Komentáře (63)