Sony Xperia Z3 Compact – konečně trefa do černého (recenze)
- Recenze
- Jan Dolejš
- 4.1.2015
- 128
Společnost Sony se snaží zaplnit mezeru na trhu novým modelem Sony Xperia Z3 Compact. Tento nováček totiž slibuje špičkový výkon, skvělou hardwarovou výbavu a displej s úhlopříčkou 4,6″. Jak dopadl očekávaný smartphone v našem detailním testu?
Recenzi na model Sony Xperia Z3 naleznete zde.
Obsah recenze
- Obsah balení
- Vzhled a dílenské zpracování
- Hardware
- Testy výkonu (benchmarky)
- Herní výkon
- Konektivita
- GPS
- Baterie a výdrž
- Uživatelské prostředí
- Fotoaparát a natáčení videa
- Kdy, kde a za kolik?
- Resumé
Obsah balení
Testovaný přístroj Sony Xperia Z3 Compact dorazil do naší redakce jako testovací model, čemuž odpovídalo také skromnější balení. Kromě telefonu a manuálů jsme se dalších částí příslušenství nedočkali, chyběla hlavně nabíječka a USB kabel. Nemusíme být ovšem zklamaní – nejedná se o prodejní verzi balení.
Vzhled a dílenské zpracování
Vzhled modelů Sony Xperia řady Z se od vydání prvního kousku příliš nemění – pravidelný obdélníkový tvar se zaoblenými rohy se japonskému výrobci zřejmě osvědčil. Testovaný přístroj byl zahalen do elegantní černé barvy, ze které na přední straně viditelně září stříbrný nápis Sony nad displejem. Největší část tradičně zabírá displej, jehož úhlopříčka činí v případě telefonu Sony Xperia Z3 Compact 4,6 palce. Rámečky po stranách jsou příjemně tenké, zbytečného místa není ani nad a pod displejem. Ovládací tlačítka se přesunula na displej, takže volné místo pod displejem využívá pouze hlasitý reproduktor. Horní rohy zabírají notifikační dioda a čočka předního fotoaparátu, mezi nimi sídlí druhý reproduktor a senzory přiblížení a světla.
Záda telefonu Sony Xperia Z3 Compact jsou po vzoru předchozích modelů úplně rovná a skleněná, což vypadá velmi dobře. Levý horní roh zabral objektiv 20,7MPx fotoaparátu, který doplňuje přisvětlovací LED dioda uprostřed. Záda telefonu mají jednu nepříjemnou vlastnost – ulpívají na nich otisky prstů, takže telefon musíme často čistit. Po několika dnech se objevily také škrábance.
Celý telefon je lemován poloprůhledný rámečkem, jehož materiál nejvíce připomíná silikon. Ten možná trochu kazí dojem z jinak luxusní konstrukce, ale není to nic závažného. Ovládacím tlačítkům je vyhrazena pravá strana – nalezneme zde hned 4. Přesně uprostřed plní svou funkci dvojice tlačítek pro ovládání hlasitosti, nad kterou je umístěn tradiční kulatý “čudlík” pro zapínání telefonu a displeje. Chválíme Sony také za hardwarovou spoušť fotoaparátu, která je umístěna přesně v místě, kde doléhá náš palec při focení na šířku.
Jelikož se Sony Xperia Z3 Compact pochlubí vodotěsnou konstrukcí s certifikací IP68, konektory jsou ukryty pod krytkami na levém boku. Pod krytkou v horní části jsme nalezli Micro USB konektor a slot pro paměťovou kartu Micro SD. Sony šetřilo místem, kde se dalo, a do testovaného modelu jsme tak museli použít Nano SIM kartu, která se zasouvá do speciálního šuplíku pod druhou krytkou. Krásný design kazí kontakty pro připojení do dokovací stanice, které by šly určitě vyřešit lépe.
Spodní část nabídne šikovné poutko pro zavěšení telefonu na šňůrku, typicky pak na krk majitele. Konektor pro připojení sluchátek má své místo na horní straně telefonu.
Elegantní a luxusní kabátek s kompaktními rozměry
Tělo telefonu Sony Xperia Z3 Compact hodnotíme velmi dobře – již od pohledu se jedná o sympatický smartphone, jehož materiály působí luxusním dojmem. Skleněná záda vypadají velmi dobře a zároveň nedávají šanci pocitům, že se jedná o levný a nekvalitní telefon. Držení telefonu je díky kompaktním rozměrům a zaobleným rohům velmi pohodlné, výtku snad máme pouze k váze, která je poněkud vyšší vysoká. Když k tomu připočteme hladká záda, měl telefon velmi často snahu vyklouznout. Je to daň za skleněná záda.
Na ovládací tlačítka lze velmi snadno dosáhnout, i když by klidně mohla být o něco výš. Potěšila nás přítomnost hardwarového tlačítka fotoaparátu, které je přesně v místech, kde sídlí náš prst při focení. Jako tradičně se telefony řady Z od Sony chlubí vodotěsnou konstrukcí, i zde se setkáváme s certifikací IP68, díky čemuž lze telefon ponořit do metrové hloubky po dobu půl hodiny bez újmy (telefon lze používat do podmínek stanovených výrobcem, Sony uvádí do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut). MicroUSB konektor chrání krytka, kterou při běžném používání budeme sundavat velmi často, což se za nějaký čas stane otravné, navíc hrozí její poničení. Důrazně tak doporučujeme k tomuto telefonu zakoupit dokovací stanici pro nabíjení. S telefonem Sony Xperia Z3 Compact musíte zacházet opatrně – již po několika dnech se na zadním těle objevily škrábance.
Fotogalerie
První pohled
Hardware a displej
To nejlepší ukryto v malém těle
Japonský výrobce se rozhodl vměstnat do kompaktního těla se 4,6″ displejem hardware, který je součástí výbavy dnešních TOP modelů. Hnací motor Snapdragon 801 s frekvencí 2,5 GHz nabídne dostatek výkonu pro všechny současné operace, je navíc doplněn 2GB RAM pamětí. Po delší době používání nám telefon stále hlásil přibližně 600 MB volné paměti RAM, což je dostačující hodnota. Vnitřní 16GB úložiště nabídne uživateli přibližně 11,5 GB volného místa. Sony nezapomnělo ani na slot pro paměťovou kartu Micro SD, díky kterému lze rozšířit velikost vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 2600 mAh na první pohled možná tolik neoslní, na druhou stranu disponuje telefon Sony Xperia Z3 Compact menším displejem, takže by výdrž mohla být velmi dobrá.
Po stránce konektivity je na tom Sony Xperia Z3 Compact skvěle – kromě standardních technologií Wi-Fi ve standardu 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0 nabídne novinka od Sony také NFC či podporu rychlých sítí LTE. I když se tím společnost Sony nikde příliš nechlubí, podporuje model Xperia Z3 Compact také funkci USB OTG. Ve výbavě nám tedy chybí snad jen infraport.
K naší spokojenosti zůstal v těle také 20,7MPx fotoaparát, který si poradí rovněž s nahrávání videa ve 4K. Sony fotoaparát opravdu umí, a tak jsme zvědaví, zda si tuto pověst zachová i telefon Sony Xperia Z3 Compact.
Sony Xperia Z3 Compact – specifikace
- displej: 4,6″, IPS LCD, HD rozlišení, jemnost 319 ppi
- procesor: čtyřjádrový Snapdragon 801 (Qualcomm MSM8974AC), frekvence 2,5 GHz
- GPU: Adreno 330
- paměť: 2GB RAM, 16GB vnitřní úložiště (+ Micro SD)
- fotoaparát: 20,7MPx vzadu, HDR, 4K video, 2,2MPx přední
- baterie: 2600 mAh
- konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 LE, GPS, GLONASS, USB OTG, LTE, NFC, ANT+
- OS: Android 4.4.4
- rozměry: 127,3 x 64,9 x 8,6 mm
- hmotnost: 129 gramů
[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]
Displej – skvělá a jemná podívaná
První řadu telefonů Sony Xperia Z zbytečně srážel displej, který značně zaostával za konkurencí. Ty doby jsou ovšem dávno pryč a Sony se nyní naopak může pochlubit skvělým displejem, který vyniká v podání barev, kontrastu a čitelností na slunci. Vyzdvihnout musíme podání bílé barvy. Díky HD rozlišení (1280 x 720 pixelů) na úhlopříčce 4,6″ je zajištěna také dostatečná jemnost 319 ppi. Sony stejně jako většina konkurence sáhla po technologii IPS, kterou opatřila svým označením Triluminos. Automatické řízení jasu fungovalo výborně a neměli jsme vůbec potřebu hodnoty měnit ručně.
Naše čtenáře mimo jiné zajímalo, zda disponuje telefon Sony Xperia Z3 Compact možností ovládat displej v rukavicích. Tato položka je přímo v menu telefonu a po jejím aktivování se citlivost displeje razantně zvýší. V pletených rukavicích jde ovládat přístroj poměrně dobře a na dotyky reaguje dokonce i v případě lyžařských rukavic. Je už pak samozřejmě téměř nemožné trefit nějaké menší menu, ale displej váš prst rozpozná. A to je určitě šikovné, i když budete potřebovat trochu trpělivosti. Na jiné předměty (tužka apod.) nereaguje.
http://youtu.be/HdwM-eP3Rfc
Zvukový výstup a reproduktor
Audio výstup nás potěšil – Sony Xperia Z3 Compact hraje do sluchátek velmi dobře a v kombinaci s kvalitními sluchátky nabídne skvělý poslech. Podobné je to i s reproduktory (u tohoto přístroje hrají oba najednou), které hrají na poměry mobilních telefonů dobře a rozhodně nadprůměrně. Na kvalitní hlasitý poslech to ovšem samozřejmě stále není. Díky umístění vpředu nehrozí ani žádné nechtěné zakrývání.
Test výkonu (benchmarky)
Herní výkon
Náročné herní tituly nečiní testovanému telefonu žádné problémy. Při delším hraní se telefon znatelně zahřívá, ale rozhodně to není žádná katastrofa a většina konkurence je na tom hůř. Při hraní se automaticky skryjí navigační tlačítka, takže je využita celá plocha displeje. Pro zobrazení tlačítek je třeba táhnout prstem od horního okraje ke spodnímu.
Konektivita
Wi-Fi a Bluetooth
V případě bezdrátového připojení Wi-Fi nemáme žádné výhrady. Technologie Bluetooth nás při běžném používání (spárování s Bluetooth handsfree či posílání souborů) také nezklamala, spojení navíc bylo stabilní i v případě chytrých hodinek Sony SmartWatch 2.
Datové sítě
Sony Xperia Z3 Compact si poradí kromě rychlých 3G sítí také s LTE, což jsme úspěšně otestovali s operátorem Vodafone. Rychlost připojení byla opravdu skvělá, a to jsme se pohybovali mimo Prahu. Trápil nás ovšem nepříjemný problém s výpadkem signálu, který vždy vyřešil jen restart telefonu. Jsme přesvědčeni, že to není vlastnost modelu Sony Xperia Z3 Compact, ale spíše vada testovaného předprodejního kusu. Problém naštěstí ke konci testování sám zmizel.
USB OTG
I když se touto vlastností Sony nikde příliš nechlubí, poradí si telefon Sony Xperia Z3 Compact i s připojením dalších periferií skrze speciální OTG kablík (není součástí balení, tip jsme vám přinesli zde). Tato funkce se hodí především k připojení Flash Disků či pevných disků.
Připojení k počítači
Po připojení k počítači s Windows se Sony Xperia Z3 Compact automaticky nahlásí jako MTP zařízení a se spojením či přenosem souborů jsme neměli žádný problém. V nastavení lze ovšem zvolit starší standard MSC, což dnes příliš telefonů na rozdíl od Sony nepodporuje.
GPS
Lokalizace polohy byla bezchybná – telefon Sony Xperia Z3 Compact zaměřil naši polohu vždy během několika sekund, a to dokonce mnohdy i uvnitř budovy. Dobře fungoval také digitální kompas, který správně ukazoval náš směr. Použití telefonu Sony Xperia Z3 Compact jako navigace bylo výborné a novinka od Sony se nebrání ani použití při Geocachingu.
Baterie a výdrž
Výdrž je velmi sledovaný parametr u každého chytrého telefonu, neboť každá hodina navíc nám může “zachránit krk”. Testovaný přístroj Sony Xperia Z3 Compact slibuje už od počátku velmi dobrou výdrž, neboť jej japonská společnost vybavila silnou baterií s kapacitou 2600 mAh a navíc zvládá Sony velmi dobře správu napájení. Naše první pocity z používání byly skvělé – telefon při velmi intenzivním používání (nonstop aktivované datové přenosy, poslech hudby, telefony, SMS, spousta mailů atp.) vydržel až do druhého dne v poledne, kdy hlásil přibližně 20 % své baterie. To na první pohled nevypadá možná nejlépe, ale vězte, že při stejném využívání se většina našich testovaných telefonů odporoučí již první den okolo 18. hodiny. Tento výsledek tedy rozhodně bereme jako velmi dobrý. Lepšího jsme dosáhli snad pouze s telefonem LG G Flex, ale to je úplně jiná kategorie. O+O
Ještě lepších výsledků jsme dosáhli s režimem Stamina, který vypíná datové přenosy a aplikace na pozadí, takže ušetří velké množství energie. V našem případě bylo nepřípustné, aby při vypnutém displeji byly datové přenosy neaktivní, a tak jsme zároveň aktivovali funkci pro zapínání datových přenosů v pravidelných intervalech. Pro běžné uživatele je STAMINA rozhodně velmi vítaným pomocníkem.
Abychom si ještě potvrdili vysokou výdrž, vyzkoušeli jsme několik umělých testů, při kterých byl nastaven poloviční jas a zvuk přenášen do sluchátek, pokud bylo potřeba. Opět zde telefon dopadl velmi dobře.
Uživatelské prostředí
Bleskový Android 4.4.4 s nádechem od Sony
Společnost Sony patří mezi výrobce, kteří upravují systém Android pro své přístroje. Přesto je prostředí od japonské společnosti oblíbené a většina uživatelů jej vítá. Vzhled samotného systému je hned od prvních okamžiků odlišný od čistého Androidu, jedná se ale spíše o kosmetické změny a přidání dalších užitečných funkcí. Prostředí od Sony je pohledné, rychlé, intuitivní a velmi propracované. Launcher ze systému od Sony je dokonce natolik oblíbený, že jej často používají i uživatelé telefonů jiných značek. Sony musíme také pochválit za verzi Android 4.4.4 – je vidět, že si japonská společnosti nechce nechat ujet vlak ani v aktuálnosti systému.
Rychlost a stabilita na skvělé úrovni
Jelikož je hardware v telefonech většinou identický, je vždy velmi zajímavé sledovat, jak se na rychlosti přístrojů podepíše optimalizace systému od výrobce. V případě modelu Sony Xperia Z3 Compact musíme uznat, že softwarové oddělení od Sony si zaslouží velmi vysoké hodnocení. Systém je bleskový a telefon reaguje téměř okamžitě, což mohou nejen uživatelé všech telefonů Samsung závidět. Radost z používání nám nezkazil ani žádný pád aplikace či nečekané chování systému, což opět potvrzuje, že se Android 4.4.4 v podání Sony vydařil.
http://youtu.be/lx9JRgewfhY
Kontakty, telefonování a klávesnice
Velmi efektivním způsobem, jak vytáčet kontakty ze svého adresáře, je T9 Dialer. Ten dokáže zadáváním čísel, pod kterými se skrývají části jmen, vyhledávat rychle a snadno kontakty. Touto funkcí se dnes pyšní i čistý Android, občas jsou ovšem problémy se jmény s českou diakritikou. V testovaném přístroji fungovalo T9 vytáčení výborně, a to dokonce i s českou diakritikou. Prostředí pro správu kontaktů je velmi podobné tomu z čistého Androidu a opět jsou zde patrné pouze kosmetické změny. Při telefonování jsme nenarazili na žádné problémy – reproduktor je dostatečně hlasitý a ani druhá strana si nestěžovala na špatnou kvalitu mikrofonu.
Klávesnice od Sony není vyloženě špatná a nabízí velmi dobré rozložení kláves, se kterým se dobře psalo, přesto nám chyběly některé znaky pod klávesami či třeba čísla a přímý přístup k hlasovému zadávání. Po chvilce používání jsme ji tedy vyměnili za oblíbenou SwiftKey.
Úsporný režim STAMINA
Autoři telefonu Sony Xperia Z3 Compact jsou si vědomi, že slabá výdrž na jedno nabití dnes sužuje všechny chytré telefony, proto si pro nás připravili úsporný režim s názvem Stamina. Díky tomu dokáže telefon omezit výkon a další funkce k razantnímu prodloužení výdrže. Při aktivním režimu Staminu jsou při vypnutém displeji deaktivovány datové přenosy, připojení Wi-Fi a aplikace na pozadí. Pokud je běh některé aplikace na pozadí nezbytný, lze vytvořit výjimky. Velmi šikovnou funkcí je Zařazovat data na pozadí, díky které jsou data v pravidelném intervalu aktivována, aby si telefon mohl stáhnout příchozí data (maily, Hangouts atp.). Díky této povedené správě napájení se podaří s telefonem Sony Xperia Z3 Compact hravě vydržet dva dny, o čemž se povětšinou konkurenci ani nesní. V případě nouze, kdy se baterie chýlí ke svému vybití a není možné v dohledné době telefon zapnout, je připraven režim Ultra Stamina, ve kterém telefon opravdu funguje pouze jako telefon. V tomto režimu jsou aktivní pouze základní funkce volání a SMS a pár aplikací (fotoaparát, album, kalendář, budík, kalkulačka atp.).
Nahrávání obrazovky
Po přidržení tlačítka napájení se zjeví menu, ve kterém nás zaujala položka Záznam obrazovky. Díky této funkci jsme měli možnost nahrávat veškeré naše akce s telefonem, navíc byl snímán i zvuk mikrofonu, takže lze záznam komentovat. Plynulé bylo dokonce i nahrávání her, za což si Sony také zaslouží pochvalu. Ukázku si můžete prohlédnout na následujícím videu.
http://youtu.be/ulxdLrJyxDE
Prostředí systému Android 4.4.4
Fotoaparát a natáčení videa
Sony již delší dobu patří mezi telefony, které se za své fotoaparáty rozhodně nemusí stydět. Model Sony Xperia Z3 Compact nabídne snímač s rozlišením až 20,7 MPx, což je slušná porce pixelů, i když to samozřejmě není úplně důležité. Fotoaparát si navíc poradí i se snímáním 4K videa. Výsledné snímky jsou opravdu dobré a ne jinak je tomu i v případě videa. Testovaný přístroj tedy za fotoaparát pochválíme. Trochu jsme zpočátku válčili s umístěním čočky fotoaparátu, kterou jsme zakrývali omylem rukou. Po chvilce zvyku to už ale problém není. Fotografie a videa v originálním rozlišení naleznete zde.
Aplikace
Aplikace fotoaparát je propracovaná, ale na první pohled velmi nepřehledná a těžkopádná. Pokud se spolehnete na automatické nastavení, telefon obstará vše za vás. Podle obrazu automaticky určí typ scény a nastaví příslušné parametry. To pracovalo ve většině případů velmi dobře, ale našly se samozřejmě situace, kdy jsme si chtěli režim zvolit sami. V tomto případě je nutné přepnout na manuální režim, ve kterém se nám zpřístupní možnosti nastavení scény, HDR a dalších parametrů (vyvážení bílé, ISO, měření expozice, stabilizace atp.). Telefon se sice pyšní 20,7MPx fotoaparátem a skutečně dokáže takové snímky vyprodukovat, ale v tomto nastavení nelze vybírat režim scény, fotit na automatiku ani aktivovat HDR. Je tedy lepší přepnout na 8 MPx, ve kterém lze vše použít a fotografiím toto rozlišení naprosto stačí.
Fotografie
Video
http://youtu.be/9V8i4k8MmNM
http://youtu.be/npBVR1AkLso
AR Efekt
Sony přichází se zajímavým využitím virtuální reality – přímo v reálném čase dokáže v hledáčku zobrazit předměty, které do obrazu přidal telefon. Využitelné v praxi to nejspíše není, ale rozhodně je to zajímavá ukázka, co dnes telefony zvládají.
http://youtu.be/0fX4VZnwIA8
Kdy, kde a za kolik?
Prodej telefonu Sony Xperia Z3 Compact v České republice teprve startuje a podle serveru Heureka jej má v katalogu zařazeno již 12 obchodů. Telefony jsou ovšem povětšinou s příslibem do týdne. Cena se pohybuje mezi 14 a 16 tisíci korun, což je poměrně hodně. Některé obchody se vyšší cenu alespoň snaží vynahradit náramkem Sony SmartBand zdarma.
Resumé
Nestává se často, aby nám do redakce dorazil telefon, u kterého nebudeme šetřit superlativy a chválou. Japonské společnosti se to ovšem s modelem Sony Xperia Z3 Compact povedlo a po recenzi na nás udělal tento “prcek” moc dobrý dojem. Přístroj trefně zalepuje mezeru na trhu, kterou všichni výrobci nechávali dlouhou dobu bez povšimnutí. Již model Sony Xperia Z1 Compact ukázal, že i rozměrově menší telefon si může ponechat výkon a výbavu TOP modelů s většími displeji. Sony Xperia Z3 Compact je ve všech směrech ještě povedenější než starší bráška a Sony má letos hodně dobře vykročeno. Je otázkou, jak dokáže své zboží prodat.
Konstrukce v podání Sony je tradičně na skvělé úrovni – skleněná záda vypadají výborně a dodávají pocit luxusu. Oceňujeme také zvýšenou odolnost proti vodě s certifikací IP68. Šikovnost inženýrů dokazuje také fakt, že se rozměry přístroje a váha oproti modelu Z1 Compact snížily, i když displej povyrostl o 3 desetiny palce. Displej nabídne vysokou jemnost, dobré barevné podání a čitelnost na přímém slunci. O dostatečný výkon se postaral čtyřjádrový Snapdragon 801 s 2GB RAM pamětí, což je kombinace, kterou nalezneme i v TOP modelech telefonů. Úložiště by si klidně zasloužilo dvojnásobnou kapacitu, ale i to 16GB by mělo nabídnout dostatek úložného prostoru, neboť jej lze rozšířit pomocí paměťové karty. Skvělou výbavu pak doplňuje také podpora NFC, LTE, USB MSC a USB OTG.
S výsledky 20,7MPx fotoaparátu jsme byli spokojeni, stejně tak videa ve vysokém 4K rozlišení byla na poměry mobilních telefonů kvalitní. Sony moc dobře ví, že velmi důležitá je výdrž telefon na jedno nabití. Baterie s kapacitou 2600 mAh a pokročilá správa napájení nás přesvědčila, že i v tomto ohledu Sony Xperia Z3 Compact exceluje. Dvoudenní výdrž intenzivnějšího používání by pro většinu uživatelů neměla být žádný problém. Výborně pracovala lokalizace polohy, díky které lze použít testovaný telefon jako spolehlivá autonavigace či pomocník při Geocachingu.
Výborný telefon nezajistí pouze skvělé “železo”, ale harmonie hardwaru a softwaru. Android 4.4.4 v podání společnosti Sony ovšem ukazuje, že je skvěle optimalizován, a reakce telefonu byly bleskové. Samotný systém je obohacen o spoustu nových funkcí, které používání telefonu zpříjemní – jmenujme například úsporný režim Stamina, nahrávání obrazovky, miniaplikace, Launcher atp.
Negativa se hledala až překvapivě těžko. Skleněná záda jsou sice pohledná a stylová, ulpívají na nich ovšem až nezvykle hodně otisky našich prstů, takže každou chvíli musíme svůj pracovní nástroj leštit. Již po několika dnech testování se objevily první škrábance a začínáme tušit, že po delším používání to zadní sklo odnese ještě daleko hůř. Rámečky telefonu by si dle našeho názoru zasloužily trochu pohlednější materiál a umístění konektoru pro dokovací stanici kazilo jinak nádherný design telefonu. Čas od času ztratil náš telefon signál, což vyřešil až restart. Na první pohled jde o zásadní nedostatek, ale v tomto případě se přikládáme k názoru, že se spíše jedná o vadu předprodejního kusu. Ke konci testování navíc problém zmizel. Zpočátku se nám cena modelu Sony Xperia Z3 Compact zdála možná přehnaně vysoká, ale po recenzi již víme, že připlatit se v tomto případě nejspíše vyplatí. Zvláště pokud se podíváme na ceny konkurence.
A co říci závěrem? Sony Xperia Z3 Compact nyní představuje jeden z nejlepších telefonů na trhu, který vyniká téměř ve všech ohledech, navíc drtí většinu konkurence svou skvělou výdrží na jedno nabití. Uživatelé, kteří chtějí telefon bez kompromisů, ale nesnesou telefon s velkým displejem, mají svého favorita. A my jej můžeme s klidným svědomím doporučit.
Klady
+ Povedená konstrukce s kvalitním zpracováním a zvýšenou odolností IP68
+ Velmi vysoký výkon díky čtyřjádrovému Snapdragonu 801
+ Kvalitní a jemný displej s dobrou čitelností na slunci
+ Výborný systém Android 4.4.4 s propracovanou uživatelskou nadstavbou a výbornou optimalizací
+ Velmi dobrá výdrž na jedno nabití a povedený režim STAMINA
+ Bohatá hardwarová výbava včetně podpory NFC, LTE, MSC, USB OTG či paměťový karty Micro SD
+ Dobrý 20,7MPx fotoaparát s hardwarovou spouští a AR efekty
+ Citlivá GPS
+ Očko pro pověšení telefonu na krk
+ Možnost nahrávat záznam obrazovky včetně her
Zápory
– Na skleněném povrchu ulpívají otisky prstů, snadno se poškrábá
– Kvůli skleněným zádům má telefon tendenci vyklouznout z ruky
– Čas od času telefon ztratil signál (nejspíše vada testovaného kusu)
– Vyšší hmotnost
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sony.
Recenzi na model Sony Xperia Z3 naleznete zde.
Chcete si vyzkoušet nejlepší mobilní telefony osobně? Pak zavítejte na Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!
Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi
Komentáře (128)
Přidat komentář