Z Google Play mizí herní legenda, která možná pohltila i vás

Angry Birds Google Play konec odstranění

Než se na mobilní displeje dostaly “áčkové” herní tituly jako Genshin Impact nebo dodatečné porty počítačových her jako PUBG, vládly mobilnímu hraní mnohem primitivnější kousky. Ale i mezi těmito “staříky” bychom našli pár titulů, které se dají po dlouhých letech označit jako legendární. K hadovi z Nokia telefonů nebo velkému fenoménu Flappy Birds rozhodně patří také další hra spojená s ptáky. Ano, tušíte správně, řeč je o Angry Birds. Pomalu se s původní Android verzí této destruktivní ztřeštěnosti rozlučte. Brzy úplně zmizí z Google Play.

Označením “brzy” přitom není myšleno pár týdnů nebo měsíců, ale jen pár hodin. Vyřazení hry z nabídky v oficiálním obchodě s aplikacemi oznámila přímo společnost Rovio, která za celou řadou her ze světa Angry Birds stojí. A právě s ohledem na různá pokračování se firma rozhodla původní hru odstranit. Přímo v prohlášení se píše, že jde o “dopad, který hra měla na širší portfolio titulů”.

Angry Birds Google Play konec odstranění oznámení

Je možné, že někteří uživatelé stále raději stahovali tuto verzi a nevěnovali se novým, což se vývojářům nelíbí. Napovídá tomu i fakt, že hra již neobsahuje své původní označení. Fanoušci této klasiky ale nemusí hned smutnit. Rovio ubezpečuje, že doposud stažená hra bude i po odstranění z Google Play dál fungovat. A díky alternativním databázím s aplikacemi určitě bude dál možnost ji stáhnout i odjinud.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které hry ze série Angry Birds jste hráli?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)