Android TV a Google TV přejdou na lepší instalace aplikací

Android TV Google TV instalace aplikací App Bundle

Méně zabíraného prostoru v úložišti, stahování menšího objemu dat a celkově pohodlnější aktualizace i nové instalace aplikací. Tyto pozitivní změny zajišťuje “nová” souborová struktura App Bundle, kterou pro Android vyvinul Google a nahrazuje starší instalátory s koncovkou APK. Pro telefony či tablety, které využívají Obchod Google Play, o žádnou novinku nejde, nicméně televizory se systémy Android TV a Google TV schopnosti této struktury naplno pocítí až nyní.

Google na vývojářském blogu oznámil, že všichni autoři aplikací pro zmíněné dva televizní systémy musejí povinně přejít na App Bundle nejpozději v květnu 2023. Pro koncové uživatele bude tato změna znamenat zejména menší starosti s přeplňováním úložiště. Zatímco totiž paměťová kapacita mobilů či tabletů stále roste, u TV zařízení to tak není.

“Menší úložiště vede k tomu, že uživatelé musí aplikace odinstalovávat, což jim ztěžuje celkový zážitek z televizního vysílání. S tímto a dalšími problémy má pomoci systém Android, který v listopadu 2020 představil balíčky aplikací. A nyní, od května 2023, budou Google TV a Android TV vyžadovat balíčky aplikací Android App Bundles, které lze archivovat, aby se uživatelům ušetřilo úložiště,” řekl Josh Wentz, produktový manažer Google TV.

Jaké máte úložiště ve vaší Android TV či Google TV?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)