Android RoadShow Praha 2012 – shrnutí

Obecna řada3 – Android RoadShow 2012 Praha

A je to tady. Naše první androdí zastávka je za námi. Dočkali se zejména pražští občané, kteří nás měli v sobotu 23. 6. nejvíce na dosah. Praha je tak nyní jediné město, kde si každý mohl vyzkoušet mnoho androidích zařízení, dozvědět se spoustu novinek, vyslechnout si zajímavé přednášky na téma Android, zalétat s Ar. Dronem 2, zahrát s kuličkou Sphero a také vyhrát Samsung Galaxy S III. To vše se odehrávalo na jednom místě, kam dorazilo necelých  300 návštěvníků a rozhodně se bylo na co dívat a poslouchat. My se pojďme podívat, jak to na první Android RoadShow 2012 vypadalo.

Ještě připomínáme, že další Android RoadShow 2012 se bude konat již 21.7 v Brně. Více informací na www.androidroadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě je #androidroadshow

Místo konání

Není žádným překvapením, že naše androidí pouť největšími městy začala v Praze, která čítá nejspíše největší soustředění androidích nadšenců (bude někdo oponovat :)?). Místem konání první RoadShow bylo strategicky zvoleno kongresové centrum U Hájků, kde mimo jiné probíhalo i vyhlášení ankety Android roku 2011. Celá akce byla rozdělena do dvou místností – na přednáškový sál a průchozí pasáž, kde si každý mohl vyzkoušet nejnovější produkty významných společností, zalétat s Ar. Dronem či zajezdit s kuličkou Sphero. Ačkoliv byly prostory pro konání akce dostatečné, veliký zájem z řad návštěvníků předčil naše očekávání a občas to byla hlava na hlavě, jak ostatně ukazují fotky.

Stánky1 – Android RoadShow 2012 Praha

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co bylo k vidění?

Na místě byla pro návštěvníky připravena přehlídka těch nejnovějších telefonů a přístrojů. Některé z nich ještě ani nedorazily na trh a návštěvníci Android RoadShow měli jedinečnou příležitost si tyto produkty vyzkoušet mnohem dříve, než kdokoliv jiný. Stejně tak se mohli setkat se zástupci svých oblíbených značek mobilních telefonů, nebo s našimi redaktory.

Samsung

Společnost Samsung se stala hlavním partnerem pražské RoadShow a pro své fanoušky si přichystala vlajkovou loď Galaxy S III ale i spoustu dalších a velmi horkých novinek. Byla zde k vidění i Galaxy S III v modrém provedení a jeden šťastlivec (Petr Piťha) si tento supertelefon vysoutěžil a odnesl domů. Gratulujeme!

Dále byly k vidění telefony a nové tablety:

  • Samsung Galaxy Ace
  • Samsung Galaxy Ace 2
  • Samsung Galaxy Mini 2
  • Samsung Galaxy Note
  • Samsung Galaxy S Advance
  • Samsung Galaxy S II
  • Samsung Galaxy Tab 2 (10,1″ a 7″)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Asus

Velkému zájmu se těšili také návštěvníci stánku společnosti Asus, protože zde figurovaly hned tři žhavé novinky. Prvním z nich je oblíbený tablet Transformer Pad 300, který se již prodává, přesto si mohla spousta lidí osahat na vlastní kůži, což se před případným nákupem jistě hodí. Nechyběla zde ani novinka z MWC 2012, nová vlajková loď androidích tabletů – Transformer Pad 700 Infinity. Zvědavcům ovšem nemohl uniknout nový koncept propojení tabletu a telefonu v podobě chystané novinky Asus Padfone. K vidění byly také přístroje Transformer Prime a Slider.

Stánek Asus1 – Android RoadShow 2012 Praha

Huawei

Huawei dělá svým fanouškům v poslední době radost a ani zde nezklamal. K vidění byly velice zajímavé telefony v čele s modelem Ascend P1, Ascend G300 nebo třeba Honor. Nechyběly ani půvabné hostesky, které se celý den staraly o příchozí návštěvníky a pořádaly pro ně zajímavé soutěže.

Stánek Huawei – Android RoadShow 2012 Praha

HTC

Tchajwanský výrobce se nejvíce pyšnil novou řadou One, která byla představena letos v únoru a čítá tři modely – vlajkovou loď One X, supertelefon One S a levnější bráška One V. K vidění byly také nový Desire C.

Stánek HTC – Android RoadShow 2012 Praha

Přednášky a prezentace

Nejnovější Android telefony a tablety doplňovaly přednášky, na kterých se každý dozvěděl spoustu užitečných informací o systému Android, aplikacích, programování a androidích přístrojích. Přednášková místnost doslova praskala ve švech, což dokazuje fakt, že o přednášky a zajímavé informace z úst zkušených odborníků byl veliký zájem. Nechybělo zde ani vyhlášení soutěže o Samsung Galaxy S III.

Která přednáška Vás nejvíce zaujala??

 

Přednášky – Android RoadShow 2012 Praha Přednášky maskot Android RoadShow 2012 Praha1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

UV show – překvapení – Android RoadShow 2012 Praha

Ar.Drone a Sphero

Na podobných akcích, které pořádá Svět Androida nemohou chybět nevšední androidí hi-tech hračky, které mají jeden jediný úkol – pobavit. Na první Android RoadShow 2012 se mohl každý stát pilotem kvadrokoptéry Parrot Ar.Drone 2, o kterou byl největší zájem a vyzkoušet si ji chtěl téměř každý kolemjdoucí. Ovládání stroje zvládl každý a věk pilotů někdy nepřesahoval ani hranici deseti let (za což patří dotyčným skutečný obdiv). Druhým lákadlem byla neposedná koule Sphero, která se proháněla po kongresovém centru až tam, kam dosah technologie Bluetooth stačil. Sphero nakoulela v průběhu akce mnoho metrů a podařilo se ji vybít do bezvědomí (zdravíme dva mladé návštěvníky, kteří proháněli Sphero po pražské pasáži bezmála hodinu :)).

Koutek zábavy – Android RoadShow 2012 Praha

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

http://youtu.be/CN-oRGYuVxA

Redakce Svět Androida

V místě konání jste mohli potkat také redaktory a vedení našeho portálu. O hladký průběh akce, soutěže a přednášky se staral zakladatel a manažer projektu Petr Mišák. Trojice redaktorů (Jan Dolejš, Tomáš Hochmuth a Libor Šedivý) se pak starala o Vaši zábavu a dokumentaci celé akce. K dobré atmosféře přispíval náš androidí maskot v životní velikosti (pomozte nám vybrat jméno), na Android RoadShow mezi všechny návštěvníky dorazilo také auto v barvách RoadShow.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, je Brno, kde se uvidíme již 21. července. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

reg

Oficiální stránky Android RoadShow 2012

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2012. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již překročil hodnotu 1 300.

web

Partneři

partneři

Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2012? Líbila se Vám ta pražská?

 

Další fotky:

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)