Android hra Block Defender: Braňte ve stylu Minecraftu!

BlockDefender_ico

Máte rádi hry ve stylu tower defense, ale už jste všechny dohráli a nyní nemáte co hrát? Pokud je toto váš případ, tak pro vás máme perfektní tip na hru, která mnohdy potrápí vaše mozkové buňky a naplno zapojí vaši kreativitu při vytváření obrany základny. Její jméno je Block Defender: Tower Defense a v obchodu Play má překvapivě dobré hodnocení. Pojďme se ale podívat na to, jestli má smysl tuto hru stáhnout a strávit v její společnosti několik příjemných hodin.

BlockDefender

Po prvním otevření hry se vám objeví velmi jednoduché menu, kde stojí za povšimnutí snad jen tlačítko Play. Již v první chvíli, co se podíváte na obrazovku, zjistíte, že je hra inspirovaná prostředím velmi oblíbeného Minecraftu. Celá mapa je vytvořena z malých kostiček, a to včetně různých objektů a panáčků, kteří se nacházejí na mapě. Vše je situováno do krásné 3D grafiky, díky které budete moci sledovat i ten nejmenší detail na mapě.

Screenshot_2013-08-24-00-27-41

Vaším cílem, jak už to u her tohoto typu bývá, je bránit určitý objekt před přicházejícími nepřáteli. Bráněným objektem je vždy modrá budova a nepřátelé se zjevují z jedněch či více dveří, které jsou umístěny na okraji mapy. Konec hry nastává ve chvíli, kdy se vám povede úspěšně ubránit modrou budovu. Druhou možností je prohra, která nastává v případě propuštění více nepřátel, než je počet červených srdíček v horní části obrazovky. V tomto případě budete muset dané kolo opakovat. Mapa je rozdělena na určitý počet malých čtverečků, na které budete moci strategicky umístit svojí obranu.

Obrana se skládá celkem ze čtyř panáčků, přičemž každý z nich má jinou úlohu. Obranné panáčky by šlo charakterizovat takto:

  • Vyhazovač (The Bounce) – základní panáček, kterého máte již od počátku. Je nejlevnější, má dosah dvě políčka a po nepříteli hází výbušné kostičky.
  • Větrák (The Fan) – postavička s obrovským větrákem místo hlavy, kterým zpomalí všechny nepřátele v okruhu dvou políček.
  • Odstřelovač (The Sniper) – místo hlavy má obrovský zaměřovač, který poskytuje smrtící útok až na vzdálenost čtyř políček.
  • Tesla (The Tesla) – postavička s generátorem Tesla místo hlavy, která vytváří smrtící elektrický paprsek na vzdálenost až tří políček.

Čím silnější budete chtít postavit obranu, tím více vás bude stát peněz. Ty se dají vydělat postupným ničením pochodujících nepřátel.

Screenshot_2013-08-24-00-28-09

Velmi důležité je zvolit správnou taktiku. Většina map má totiž více dveří, ze kterých se nepřátelé budou zjevovat, a peněz není nikdy nazbyt! Hra vám tak mnohdy může dost zavařit a potrápit vaše myslící ústrojí.

Screenshot_2013-08-24-00-29-29

Resumé

Bezpochyby se jedná o velmi kvalitní tower defense hru, která je laděna do prostředí Minecraftu s vynikající 3D grafikou. Prozatím je dostupných pouze 20 úrovní, které ale mohou mnohdy potrápit vaše mozkové buňky. Vypadá to, že se vývojáři snaží a vytvářejí stále nové a nové úrovně. Snad jim to vydrží i do budoucna. Bohužel jsou dostupné pouze čtyři obranné věže (panáčci), což může po nějaké době zapříčinit určitý stereotyp. Pokud vezmu v potaz, že je hra zdarma, tak nezbývá nic jiného než ji vřele doporučit všem fanouškům nejen tohoto herního žánru.

Klady

+ Cena

+ Výborná 3D grafika

+ Prostředí ze hry Minecraft

Zápory

– Málo úrovní

– Nižší počet obranných věží

– Po určité době stereotyp

– Hůře fungující na zařízení Samsung Galaxy S4

 

396ce8d9a920dada2c9b6b90defbda5a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)