Menu

Android dominuje trhu smartphonů, nyní si připsal rekord

Google si připsal další rekord, operační systém Android dominuje trhu smartphonů stále více. Ve třetím čtvrtletí je Android v globálním měřítku celkem v 87,5 procentech zařízení. Bylo to způsobena hlavně dvěma faktory.

Android dominuje, jediným konkurentem je Apple

Jinak by se to taky dalo říct, že téměř devět chytrých telefonů z desíti, funguje na operačním systému Android. Za stejné období oproti minulému roku bylo dodáno 328,6 milionu smartphonů s Androidem, což je o 10,3 procent více.

android vs apple

Apple se naopak dostal na 45,5 milionů dodaných iPhonů, což je o 5,2 procenta méně, než ve stejném období v minulém roce. Jedním z důvodů je také to, že iPhone 7 se prodával v posledním čtvrtletí jen chvíli, takže prodeje moc nestouply. Ve čtvrtém čtvrtletí budou pravděpodobně čísla vyšší.

Ostatní mobilní systémy jako BlackBerry OS10, Windows 10, nebo Tizen, už z trhu téměř vymizely. Společně tvoří jen 0,3 procenta z celkového trhu se smartphony. Velký nárůst Androidu se přičítá hlavně vzestupem čínských výrobců, kteří tvoří jeden Android telefon za druhým.

Myslíte si, že bude v budoucnu Android svou pozici nadále vylepšovat?

Zdroj: cnbc.com

 

Komentáře

Vinkltom

vinkltom14 -2

z aplikace
4.11.2016 22:13

iOS jen tak nezmizí… stejně jako android. když něco používají 3 miliardy lidi tak se těžko bude přecházet na jiny os. kdyz os pouziva malo lidi, nedelaji se na nej aplikace, kde nejsou aplikace tam nepřechází lidi… je to začarovaný kruh. google je štěstím bez sebe… povedlo se mu povýšit špehování lidí na jinou úroveň.

Sitler

sitler 4

z aplikace
4.11.2016 22:48

Byl bych moc rád, kdyby povstala ještě nějaká konkurence. 2 systémy jsou relativně málo a je málo důvodu hnát to dopředu.

Craftmanek

5.11.2016 6:29

sitler, ono to je velmi podobné na PC systémech, akorát tam máš stovky distribucí linuxu… Ono vlastně u androidu jsou nadstavby něco jako distribuce u linuxu. Jenže problémem je, že linux v PC drží okolo 3%, v mobilních telefonech se blíží k 90%…. takže ono to je celkem propastné. Takže se dá říci, že ten, který uspěl na telefonech, neuspěl na PC, a opačně. Vyjímkou je appple, který jak v PC, tak mobilech drží něco okolo 10%. Ted jde jen o to, která platforma by to měla být, jelikož ted ti nepříjde nikdo, co bude konkurencí andoidu…. A když už, skončí to někde v těch 0.3%

RSS (komentáře k článku)