Můžete stahovat! Na Android Auto míří několik nových aplikací

android auto nové aplikace
  • Android Auto nabízí několik nových aplikací
  • Nechybí Zoom, WebEx či Vivaldi
  • Novinek se dočkal také systém Android Automotive

Android Auto se chystá na velkou aktualizaci, která přidá hromadu nových aplikací. Na ně nás Google nalákal už na květnové konferenci I/O a vypadá to, že se věci dávají do pohybu, jelikož aktualizace začala chodit většímu počtu uživatelů.

Nové aplikace jako Zoom a WebEx jsou od této chvíle k dispozici všem uživatelům. Společnost Google tento krok potvrdila minulý týden. Pokud potřebujete v autě uspořádat konferenci, není nic jednoduššího. Aplikace Zoom je již nyní k dispozici ve stabilní verzi, zatímco WebEx je ve fázi beta.

android autopo klepnutí se spustí animace

Nejenom videohovory, ale i kvalitní webový prohlížeč je nyní dostupný pro uživatele Android Auto, konkrétně Vivaldi. Díky nové integraci do Android Auto si můžete prohlížet web i v zaparkovaném autě, což je sice na většině panelů poměrně nepraktické, ale když budete mít vybitý telefon nebo budete chtít pracovat s větším displejem, asi pro nouzové situace poslouží dobře.

Pokud máte vůz se systémem Android Automotive (zatím není příliš rozšířený, používají ho vybrané vozy Volvo, Renault či Polestar), můžete se těšit na dvojici dalších aplikací – The Weather Channel a Amazon Prime Video. První zmíněný vám umožní sledovat aktuální meteorologické informace, zatímco Amazon Prime Video vás zabaví na parkovišti stovkami filmů a seriálů.

weather channel android automotive
Android Auto
Android Auto

Zajímavým aspektem těchto novinek je jejich zaměření na elektromobily. Všechny tři aplikace – Zoom, WebEx a Vivaldi, jsou ideální pro dobu, kdy nabíjíte svůj elektromobil. Kromě výše zmíněných novinek se můžeme těšit také na digitální klíče, které budou i v Evropě. Pro fungování však bude zapotřebí telefon s technologií UWB, jako například Galaxy S23 Ultra či Pixel 7 Pro.

Oceníte nové aplikace v Android Auto?

Zdroj: TechCrunch, Google Blog, AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)