Nejnovější Android aplikace z Google Play #155: Launcher Evie a studentský pomocník

launcher evie

Seriál nejnovějších aplikací tohoto týdne přináší zajímavý launcher Evie, který v jednoduchém kabátu nabídne nepřeberné možnosti úprav. Jako další se nám představí SnapNotes zaměřený na školou povinné, který se pokusí usnadnit tradiční tvoření nudných zápisků z hodin či přednášek. Skupinu praktických utilit dnes zastupuje jednoduchý Dingless, který zkrotí vaše notifikace. Závěr 155. dílu Nejnovějších Android aplikací z Google Play si pro sebe ukořistila aplikace určená specificky pro rozrůstající se uživatelskou základnu poslední systémové verze Nougat – Nougat Night Mode Enabler konkrétně odhalí uživatelům skrytou možnost tmavého režimu.

Nenápadný launcher Evie toho zvládne spoustu

Rychlá navigace, přehledný design, vlastní možnosti přizpůsobení, plynulost… Už málokdy narazíte v Obchodě Play na launcher, který by zmiňované body nesplňoval. Otázka obalu hlavní obrazovky a menu smartphonu je tak spíše záležitostí vkusu, zvyků a designu.

Launcher Evie je na první pohled nenápadnou alternativou k vestavěnému spouštěči, umí toho ale celou řadu. Kromě sázky na plynulost, jež jí vysloužila mezi uživateli vysokého hodnocení, se soustředí i na personalizaci, promyšlené zkratky, hledání uvnitř vašeho telefonu nebo praktičtější náhled složek.

Evie Launcher
Evie Launcher

SnapNotes – nezbytná pomůcka pro školou povinné

SnapNotes cílí zejména na studenty vysokých či středních škol, kteří se vyžívají v digitální podobě zápisků, organizaci a pomocí chytrých vychytávek se snaží nemoderní papír přivést k životu. Zapisování přednášek či hodin je klasická školní otrava – s aplikací SnapNotes však stačí například rychle pomocí fotoaparátu “oskenovat” tabuli, zápisky kamaráda nebo klidně ty vaše. V přehledné aplikaci stačí výtvor ořezat, upravit kontrast a digitální podoba zápisku je na světě.

Od ostatních aplikací určených pro skenování dokumentů se SnapNotes liší tím, že při poskytnutí vašeho rozvrhu hodin dokáže sám v průběhu vyučování určit, kdy který předmět zaznamenáváte a účelně ho seskupit. Z předmětů pak můžete tvořit souvislé PDF soubory, které si prohlédnete třeba na laptopu.

SnapNotes
SnapNotes

Uprchněte od neustálých notifikací díky Dingless

Celý osobní i pracovní život se v posledních několika letech smrskl do malé a výkonné krabičky, kterou máte u sebe neustále. Na záchodě, u jídla, při usínání nebo učení – smartphone je zkrátka pořád s vámi, neustále na síti. S tím se pojí leckdy nemilé a rozptylující notifikace a pocit, že jsme neustále povinni být na příjmu.

Jak se tlaku aspoň na chvíli zbavit? Tichý profil nás může připravit o něco opravdu akutního, odložení telefonu rovněž nic neřeší… Aplikace Dingless dokáže eliminovat ty správné notifikace, a to v podobě rušivého Facebook Messengeru, WhatsAppu a jiných. Navíc si díky nastavitelné časomíře nezapomenete upozornění opět zapnout.

Dingless - Notification Sounds
Dingless - Notification Sounds

Nougat Night Mode aktivuje skryté tmavé téma

Uživatelům Nexusů či dalším šťastlivcům s nejnovějším Androidem Nougat, kterého doplňuje číslo 7, poslouží aplikace Nougat Night Mod Enabler – jež dělá přesně to, co stojí v jejím názvu. Tmavé téma je pro spoustu uživatelů must-have a ovlivňuje dokonce i to, kterou aplikaci například pro prohlížení internetu uživatel upřednostní. Tmavé téma můžete mít velmi lehce dostupné, i pokud už jste se sžili s Androidem 7. Od původní developerské verze se možnost tmavého rozhraní ztratila kdesi hluboko v nastavení, po nainstalování této aplikace však opět stačí pouhý klik.

Nougat 7.0 Night Mode Enabler
Nougat 7.0 Night Mode Enabler

Která z aplikací vás zaujala nejvíce?

Další novinky, které by vám neměly uniknout

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)