Nejnovější Android aplikace z Google Play #55 – snadná záloha, YouTube hudba v pozadí a další

55

Jako první vás dnes čeká krásná živá tapeta ASUS MyOcean, která zobrazuje úroveň hladiny vody podle kapacity vaší baterie. Následuje aplikace FireTube pro přehrávání YouTube videí na pozadí. Třetím tipem na aplikaci je inteligentní hudební přehrávač s podporou gest – IntelliPlay Music Player. Předposledním tipem je Helium pro snadnou synchronizaci vašich aplikací a jejich dat. Na závěr jsme pro vás vybrali virtuální prohlídku kovárny v Blacksmith Forge VR. To vše ve dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

ASUS MyOcean

Asus MyOcean je hezká a informativní živá tapeta, kterou vytvořila společnost ASUS. Po aplikaci této živé tapety zaplaví vaši obrazovku oceán s pohybující se hladinou vody. Čas od času propluje vaší obrazovkou velryba a když stisknete libovolnou část displeje (v místech, kde nejsou aplikace), vytvoříte tím vzduchové bubliny. Na první pohled se může jednat o zcela klasickou živou tapetu. Tato má ovšem 2 parádní funkce, které bezesporu oceníte. Tou první je změna úrovně hladiny oceánu podle aktuálního stavu vaší baterie. Čím menší kapacitu baterie máte, tím více hladina vody klesne. Další parádní funkcí je automatická změna denního/nočního režimu, přičemž noční scenérie je navržena tak, aby vás při nočním rozsvícení telefonu/tabletu příliš neoslnila.

ASUS MyOcean 1 android aplikace

ASUS LiveOcean(Live wallpaper)
ASUS LiveOcean(Live wallpaper)

FireTube

Společnost Google v nedávné době představila službu YouTube Key, která se v současné době nachází ve fázi beta. Jedna z funkcí této služby je přehrávání YouTube videí na pozadí vašeho zařízení. Stejnou funkci nabízí také aplikace FireTube, již si z Google Play můžete stáhnout zdarma. Ve FireTube můžete vyhledávat veškerý obsah z portálu YouTube, přehrávat si písničky na pozadí, vytvářet si vlastní playlisty a ovládat přehrávání z notifikační lišty, kde se FireTube zobrazuje jako upozornění. Pokud používáte YouTube především k vyhledávání hudby a chcete šetřit kapacitu vaší baterie, FireTube je pro vás ideální volbou.

FireTube 1

c62e0098f81e7aad3d890956730958e3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

IntelliPlay Music Player

IntelliPlay je inteligentní hudební přehrávač se spoustou nastavitelných prvků. V tomto hudebním přehrávači si můžete nastavit barvu pozadí – buďto lze zvolit vlastní, či některý z předvolených obrázků, nebo automatickou změnu barvy na základě aktuálně přehrávané skladby. V nastavení dále naleznete časovač, ekvalizér a speciální gesta. Těmi můžete ovládat přehrávání vašich skladeb. Jsou zde gesta, jako například zatřesení telefonu, mávnutí rukou před telefonem, nebo úder do místa (stolu), kde leží váš telefon. V každém z těchto případů dojde k přeskočení aktuálně spuštěné skladby. V základní verzi je IntelliPlay zdarma. Za aktivaci gest a časovače zaplatíte dohromady 20 Kč.

IntelliPlay 1

IntelliPlay Music Player Lite
IntelliPlay Music Player Lite

Helium

Jedná se o aplikaci vývojáře Koushik Dutta (známý též jako “Koush”). Ten je podepsán pod spoustou užitečných aplikací, jako např. ClockworkMod ROM Manager, AllCast apod. Aplikace Helium slouží k zálohování aplikací a jejich dat. To znamená, že když přecházíte na jiné zařízení, zůstanou vám všechny uložené pozice z her, ale i další data, jako například stažené mapy pro navigaci a další. Tato aplikace funguje jednak na rootnutých zařízeních, kde je zálohování o něco jednodušší, tak i na nerootnutých, v jejichž případě je zapotřebí aktivovat jeden z nástrojů operačního systému Windows/Mac. Nejjednodušším způsobem je instalace rozšíření pro prohlížeč Chrome, který naleznete zde. V aplikaci si taktéž můžete nastavit, v jakých intervalech bude záloha probíhat.

Helium 1

Helium - App Sync and Backup
Helium - App Sync and Backup

Blacksmith Forge VR

Pro virtuální realitu GoogleCard, resp. pro zařízení s Androidem, vychází jedna aplikace za druhou. My jsme pro vás vybrali jednu novinku, která by vás mohla zaujmout docela slušným grafickým zpracováním. Jedná se o virtuální prohlídku starověké kovárny. V kovárně se můžete nejen rozhlížet, ale také chodit. Musíte však vlastnit bezdrátový gamepad. Aplikaci jsme v redakci zkoušeli a nevypadá vůbec zle. Není to sice taková akce jako u některé z horských drah, ale i tak má tato obyčejná prohlídka něco do sebe.

Blacksmith Forge VR 1

Blacksmith Forge VR Cardboard
Blacksmith Forge VR Cardboard

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)