Nejnovější Android aplikace z Google Play #53 – výsuvný panel s aplikacemi, Fitness a další

53 uvodni

Jako první vás dnes čeká aplikace PokeCall, se kterou se dovoláte zkrátka každému. Následuje Share Apps pro extrahování APK souborů z vašich nainstalovaných aplikací. Třetím tipem je užitečný postranní panel pro rychlý přístup k vašim oblíbeným aplikacím – Sloth Launcher. Předposledním tipem je benchmarkovací aplikace PCMark pro měření výkonu a výdrže baterie. Na závěr jsme vybrali novou Fitness aplikaci od Googlu – Google Fit. To vše ve dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

PokeCall

Pokud se někomu snažíte bezúspěšně dovolat a jedná se například o velmi naléhavou situaci, přichází na řadu PokeCall. S touto aplikací začne volanému zvonit telefon (nejvyšší hlasitostí vyzvánění), spustí se vibrace a rozsvítí se LED dioda. Telefon začne volanému zvonit i v případě, že má své zařízení uvedené do tichého režimu. Podmínkou funkčnosti této aplikace je její instalace na všech zařízeních, kde ji chcete využívat. Přímo v aplikaci si pak vytvoříte seznam čísel, která vám budou moct toto upozornění zaslat. PokeCall se určitě někdy může hodit, proto jej neváhejte vyzkoušet.

PokeCall 2 android aplikace

70d9e397c7226619822a8e3a5392bf77?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Share Apps

Share Apps slouží k extrahování APK souboru z aplikací nainstalovaných ve vašem zařízení. Po spuštění této aplikace se vám zobrazí seznam všech vašich aplikací (včetně systémových). Pouhým stisknutím vybrané aplikace získáte její APK soubor, který můžete buďto uložit do vašeho zařízení, nebo jej přímo sdílet. APK soubor lze extrahovat i ze systémových aplikací, nicméně funkčnost po instalaci na jiných zařízeních v takovém případě není zaručena.

Share Apps 1

Sloth Launcher

Sloth (v překladu lenochod) vám umožní rychlý přístup k potřebným aplikacím. I když aplikace obsahuje v názvu slůvko Launcher, nejedná se o klasické alternativní uživatelské rozhraní, jako jsme u běžných “spouštěčů” zvyklí. V nastavení Sloth Launcheru si nejprve vytvoříte jednotlivé profily. Každý profil může obsahovat desítku vybraných aplikací včetně ovládacích prvků vašeho zařízení. V nastavení si zároveň zvolíte, kdy se vám u konkrétních profilů zobrazí jejich ikonka pro probuzení postranního panelu s aplikacemi. Můžete si například vytvořit pracovní profil, jehož probouzecí ikona se zobrazí v konkrétní čas, nebo na základě vaší polohy. Verze zdarma dokáže automaticky zobrazit ikonu probuzení pouze v případě, že jste připojeni k vybrané síti Wi-Fi, nebo když připojíte k telefonu sluchátka. Nabízí také možnost neustálého zobrazení, tedy bez ohledu na polohu, čas, apod. Zakoupením plné verze za 50 Kč získáte nejen přístup k úpravám vzhledu vysouvacího panelu, ale také k nastavení automatického zobrazení profilu na základě vaší polohy, zapnutého BT, nabíjení, volání, specifického času.

Sloth Launcher 1

Sloth Launcher
Sloth Launcher

PCMark

Jedná se o komplexní benchmarkovací aplikaci, která změří výkon vašeho zařízení. Aplikace kromě měření výkonu také dokáže zhodnotit výdrž baterie. Test výkonu obsahuje několik operací, jako například testování internetového surfování, testování videa (snímkovací frekvence apod.), dále práci s textem, dokumenty a editaci fotografií. Po dokončení benchmarku vám aplikace sdělí konečné skóre. V našem případě (telefon LG G2) jsme dosáhli skóre 3306 bodů. Mimochodem, jak jste v testu dopadli vy? :)

PCMark 1

PCMark for Android Benchmark
PCMark for Android Benchmark

Google Fit

Fitness aplikace zažívají ve dnešní době opravdový boom snad po celém světě. Uživatelé je využívají nejen ke měření svojí denní aktivity, ale také k zaznamenávání příjmu kalorií či ke měření kvality spánku. Ani Google nechce zůstat pozadu, proto 25. června na Google I/O představil novou platformu, kterou příhodně nazval Google Fit. Tuto aplikaci pro vás nedávno recenzoval náš kolega David Mysliveček. Recenzi si můžete přečíst zde.

Google Fit 1

Google Fit: Activity Tracking
Google Fit: Activity Tracking

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)