Google Fit oficiálně v obchodu Play – podívejte se, jak vypadá

Google-Fit cover

Fitness aplikace zažívají ve dnešní době opravdový boom snad po celém světě. Uživatelé je využívají nejen ke měření svojí denní aktivity, ale také k zaznamenávání příjmu kalorií či ke měření kvality spánku. Ani Google nechce zůstat pozadu, proto 25. června na Google I/O představil novou platformu, kterou příhodně nazval Google Fit. Zajímá vás, o co se přesněji jedná? Pokud ano, tak pro vás máme dobrou zprávu – mobilní aplikace Google Fit totiž před několika málo okamžiky přistála v obchodu Google Play. V tomto článku se velmi krátce seznámíme se základní funkčností a grafickým designem této aplikace.

Ellie Powers announces the new Google Fit development platform during her keynote address at the Google I/O developers conference in San Francisco

První spuštění

Po prvním otevření aplikace Google Fit vás přivítá obrazovka s výběrem účtu, který chcete mít s aplikací provázaný. Po úspěšném zvolení budete muset projít několika obrazovkami, které vám poskytnou základní informace a seznam oprávnění.

Google Fit 1

Po odkliknutí se dostanete na úvodní obrazovku aplikace, na které naleznete základní informace o vašich krocích a počtu aktivních minut. Vše je situováno do kruhového grafu.

Google Fit 4

Pokud bude k zobrazení za daný den nějaká aktivita, tak se zobrazí nejen v kruhovém grafu, ale přidá se také do seznamu aktivit na spodní straně. Pokud chcete o dané aktivitě detailnější informace, tak ji je možné rozkliknout a podívat se na detailnější grafy.

Google Fit 6

Na vrchní pravé straně se nachází tlačítko, které vám umožní manuálně zadávat vaší aktivitu a váhu, umožní vám přístup do nastavení a k základním informacím o aplikaci. V nastavení naleznete váš základní profil, kde si budete moci nastavit následující:

  • dennícíl – počet aktivních hodin / počet kroků
  • pohlaví – muž/žena/jiné/nechci uvést
  • váha – včetně historie vašeho měření
  • výška
  • jednotky výšky, váhy, vzdálenosti a energie
  • účet spojený s aplikací Google Fit
  • spojené aplikace s touto platformou
  • smazání dat z aplikace
  • notifikace a jejich zvuky

Fotogalerie prostředí aplikace Google Fit

ukázka prostředí fitness aplikace od společnosti Google 1

Jak to celé funguje?

Pro správnou funkčnost Google Fit je potřeba nejdříve propojit ostatní fitness aplikace s vaším Google účtem. Google Fit je jakýmsi sběrným místem všech fitness dat z různých zařízení a aplikací. Toto propojení by se mělo navázat automaticky po přihlášení do fitness aplikace pomocí Google účtu. V průběhu testování se nám spojení bohužel navázat nepodařilo, je tak možné, že pro jednotlivé fitness aplikace musí vyjít nejdříve aktualizace. Seznam propojených aplikací můžete nalézt v nastavení Google Fit, kde lze spravovat i jejich oprávnění. Pokud vám propojení s jinými aplikacemi nebude fungovat, tak nemějte obavy. Google Fit umí počítat kroky sám o sobě. Tato funkce však funguje pouze na některých mobilních telefonech a na našem Huawei Ascend Mate 7 nefunguje.

ukázka prostředí fitness aplikace od společnosti Google 8

Google Fit: Health and Activity Tracking
Google Fit: Health and Activity Tracking

Vyzkoušeli jste aplikaci Google Fit? Jde vám ji propojit s jinými fitness aplikacemi?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)