Nejnovější Android aplikace z Google Play #51- Prodloužení výdrže baterie, parádní notifikace a další

hlavni

Jako první vás dnes čeká novinka společnosti Skype – aplikace Skype Qik pro posílání krátkých video zpráv. Následovat bude aplikace Battery Utility pro prodloužení výdrže vaší baterie. S třetí aplikací Potential budete moct jedním zařízením sledovat stav baterie všech vašich domácích telefonů/tabletů a vypínat jejich připojení k WiFi a Bluetooth pro úsporu baterie. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci zprostředkující nový způsob zobrazení notifikací v Notif Widget Notifications. To vše ve dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

Skype Qik

Společnost Skype nemá v obchodě Google Play příliš obsáhlé portfolio aplikací. Doposud jsme si tak mohli stáhnout pouze aplikace Skype a Skype WiFi. To se nyní změnilo s příchodem nové komunikační aplikace Skype Qik. V podstatě se jedná o jakousi kopii známého Snapchatu. Po instalaci a ověření vašeho telefonního čísla můžete svým přátelům posílat krátké video zprávy. Všechny zprávy jsou v aplikaci uchovávány po dobu 2 týdnů, pak se automaticky odstraní. V případě, že si je přejete odstranit dříve, můžete tak učinit kdykoliv se vám zachce.

skype qik 1 android aplikace

79a25b40b4a8368b803ad3813a3de18f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Battery Utility

S touto aplikací získáte podrobný přehled o využití vaší baterie, čímž můžete vylepšit její výdrž. Battery Utility nabízí, kromě statistik baterie, také úsporné režimy, v nichž lze upravit údaje týkající se základních ovládacích prvků a synchronizace vašeho zařízení. V aplikaci si můžete v několika testech vyzkoušet, jaký vliv na baterii má poslouchání hudby, sledování videa, nebo surfování internetem. Každý z těchto testů nabídne podrobné výsledky zahrnující čas, úbytek kapacity baterie apod. Vaši baterii můžete přes tuto aplikaci také kalibrovat. Další zajímavou položkou, kterou Battery Utility disponuje, je podrobný rozpis oprávnění vašich aplikací. Vaše aplikace můžete seřadit na základě nejvyššího množství oprávnění (v našem případě se jednalo o aplikaci Facebook). Všechna oprávnění jsou pak podrobně vysvětlena, takže se možná malinko zděsíte tím, co uvidíte. Mezi další funkce Battery Utility patří čistič paměti, který dokáže ukončit zbytečné procesy v pozadí a smazat nepotřebné soubory. Zakoupením plné verze této aplikace získáte přístup k optimalizaci vašeho procesoru a herního výkonu.

Battery Utility 1

90d237ffa5dd349af98b81675ce2b8a2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Potential

Potential je aplikace, která poslouží všem uživatelům, kteří doma používají několik Android zařízení. Po spuštění aplikace se dostanete do jednoduchého uživatelského rozhraní, kde uvidíte stav baterie všech vašich spárovaných zařízení. Pokud například zjistíte, že kapacita baterie vašeho tabletu vykazuje pouhých 20 %, můžete prostřednictvím aplikace Potential u tabletu vypnout připojení k WiFi a Bluetooth. Aplikaci musíte mít nainstalovanou na všech požadovaných telefonech/tabletech a taktéž se na nich musíte přihlásit přes univerzální účet. Všechny změny, které provedete na spárovaných zařízeních, se neprojeví okamžitě, nýbrž se zhruba 15vteřinovým zpožděním. Potential se v současné době nachází ve fázi Beta.

Potential 1

Potential Beta
Potential Beta

Notif Widget Notifications

Notif Widget Notifications představuje další parádní způsob, jak si přizpůsobit upozornění vašeho zařízení. V jednom starším dílu seriálu Nejnovější Android aplikace jsme vám psali o aplikaci HeadsUp, díky které si do vašeho telefonu můžete nahrát notifikace z Androidu L. Další zajímavou alternativou, pro jiné než klasické upozornění, je aplikace Dynamic Notification. Vraťme se ale k aplikaci Notif Widget Notification, která dokáže zobrazovat (a rozbalovat) upozornění na vaší domovské obrazovce v podobě widgetu hodin (je zde ovšem také možnost hodiny skrýt). Nemusíte tedy stahovat notifikační lištu, abyste zjistili, kdo vám psal email, volal, nebo komentoval status na Facebooku. Widget lze umístit také na zamykací obrazovku.

Notif Widget Notifications 1

NotiWidget - Notifications
NotiWidget - Notifications

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)