DynamicNotifications – aktivní notifikace z Moto X i na vašem displeji

DSC_0616

Telefon, téměř každého z nás, zaznamená za den spoustu událostí, na které se nás snaží upozornit. Moderní přístroje nabízejí kromě zvukových signálů při přijetí notifikace ještě například notifikační diodu, ale ani ta nám přímo neprozradí, co nám chce telefon sdělit. Podívejme se dnes tedy na aplikaci DynamicNotifications, která zobrazí decentně na displeji zmeškanou událost, ke které můžeme rovnou přejít.

Aktivní notifikace

Co se vlastně pod tímto spojením skrývá? Ukázková situace – na telefon přijde textová zpráva, reproduktor se rozezní a vy hravě poznáte, co se děje. Co když ale nejste v ten moment u telefonu a přijdete později? Pomůže notifikační dioda. A nyní extrémní situace – co když můj telefon žádnou diodu nemá, opravdu musím pokaždé rozsvítit displej a přesvědčit se, že jsem nic nezmeškal?

SONY DSC

A na řadu přicházejí aktivní notifikace. Ty využijí samotný displej k zobrazení události, a tak není potřeba žádná notifikační dioda a ihned se dozvíte, co jste zmeškali. Na displeji navíc vidíte i detail události, který by vám dioda či zvuk nemohly prozradit.

 

DynamicNotifications – aktivní notifikace z Moto X i na vašem displeji

O aktivních notifikacích se začalo mluvit také v souvislosti s představením nového přístroje Moto X, který se touto funkcí chlubil ve svých prezentacích. Na to zareagovali také programátoři a připravili aplikace, které tuto vychytávku přinesou do libovolného přístroje. Výsledkem je mimo jiné i DynamicNotifications, který zobrazí aktivní notifikace v podobném duchu jako v přístroji Moto X. Základní verze je navíc zdarma, takže nám ve zkoušce nic nebrání.

Jak to vypadá?

Než se pustíme do detailnějšího rozboru aplikace, pojďme si ukázat, jak to vlastně vypadá, když přístroj zachytí nějakou zprávu či událost. Po přijetí SMS se ukáže na displeji tento obrázek.

DynamicNotifications (12)

Událost se rozliší podle ikonky – bublina v našem případě značí přijatou SMS. V horní části vidíme také hodiny, které rozbíjí jinak prázdný a nevyužitý prostor.

Pokud na ikonce podržíme prst, dozvíme se další detaily – druh události, odesílatele, část textu a datum přijetí SMS. Navíc tahem prstu doleva přejdeme přímo na tuto událost, tahem doprava odemkneme telefon. Velmi šikovné.

DynamicNotifications (13)

Nastavení aplikace

Po prvním spuštění aplikace je vyžadováno úvodní nastavení, bez kterého bychom se notifikací nedočkali. Ihned po spuštění nás aplikace upozorní, že je potřeba povolit přístup k oznámení.

DynamicNotifications (1)

Od této chvíle jsou již notifikace aktivní, pojďme si ale ještě představit jednotlivé možnosti.

V sekci Spravovat blokované aplikace můžeme zvolit, který program nás může svou notifikací upozornit přímo na displej a který bude DynamicNotifications ignorovat.

DynamicNotifications (14)

Velice důležitou část tvoří Vlastní čas vypnutí, kde můžeme zvolit, jak dlouho bude obrazovka se zameškanou událostí svítit. Po aktivaci nás přístroj upozorní, že je třeba přidat testovanou aplikaci do správce zařízení.

DynamicNotifications (3)

Volba Vypnutí displeje při zamítnutí oznámení způsobí, že pokud po zobrazení události táhneme prstem dolů (standardně), displej se vypne.

Barvy a styl notifikací můžeme dodatečně změnit – slouží k tomu sekce Pokročilé nastavení vzhledu. Každý si tak vybere barvu ikon, směr tažení, pozadí a další volby. Některé jsou ovšem dostupné pouze v plné verzi.

DynamicNotifications (6)

Placené funkce

Pokud chceme ušetřit baterii a zároveň nezmeškat žádnou událost, vybízí se použít funkci Dýchající oznámení. Tato volba v případě události dokáže v pravidelných intervalech znovu rozsvítit displej a znovu nás tak upozornit. Tím samozřejmě ušetříme spousty energie.

DynamicNotifications (10)

Automatické probouzení se skvěle hodí, pokud často nosíte přístroj v kapse – vyndáním přístroje se automaticky ukážou veškeré zameškané události.

Jmenujme další velmi užitečné placené funkce:

  • Použití jako zamykací obrazovka
  • Noční režim – uživatel si může nastavit dobu, kdy nechce být rušen oznámeními
  • Vlastní jas
  • Upravení akce tažení
  • Blokovat tlačítko Home

DynamicNotifications (11)

Odblokování placené funkce

Pokud si přejete používat veškerá nastavení a funkce této aplikace, musíte také zaplatit nějaké zlaťáky autorům. Přesněji 30 Kč. Získáte tím odemčení některých funkcí, které používání aplikace zpříjemní. Jak na to? Přímo v aplikaci jsme použili volbu Odblokovat placené funkce, zaplatili 30 Kč a nainstalovali aplikaci DynamicNotifications Unlocker. Po spuštění nám bylo oznámeno, že jsme úspěšně aktivovali prémiové funkce.

DynamicNotifications (9)

Závěr

Finální verdikt? Aplikace splňuje přesně to, co autoři slibují. Pokud váš přístroj nemá notifikační LED diodu nebo chcete mít zkrátka veškerá oznámení ihned na očích, stane se DynamicNotifications vaším skvělým pomocníkem. Každý si však musí uvědomit, že zobrazení displeje má výrazný vliv na výdrž baterie, a tak se hodí nastavit rozumnou dobu zobrazení notifikací. Výborně se dá využít také volby Dýchající oznámení, která v pravidelném intervalu opět zobrazí notifikace.

Není to tak dlouho, co jsme v podobném duchu recenzovali skvělou aplikaci NoLED. Ta oproti DynamicNotifications nabídne detailnější nastavení jednotlivých notifikací, nabídne také zvuková či vibrační oznámení a je k dispozici zdarma. Aplikace v dnešním článku oproti tomu přináší hezčí kabátek, intuitivnější ovládání a je vhodná zejména pro uživatele, kteří nechtějí nic složitě nastavovat. Zkrátka zapni a jeď!

DynamicNotifications
DynamicNotifications

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)