Nejnovější Android aplikace z Google Play #49 – Navigace Here z Nokie, PlayStation emulátor a další

uvodni 49

Jako první vás dnes čekají populární mapy a navigace Here od Nokie. Následovat bude aplikace Offtime, díky které budete moct pracovat bez vyrušení. Třetím tipem na aplikaci je emulátor konzole PlayStation ePSxe. Naším tipem na závěr pak bude aplikace Hangar, která vám v notifikační liště vytvoří seznam vašich nejčastěji spuštěných aplikací. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

Here Beta

Nokia nás už dříve informovala o tom, že má v plánu vydat své populární mapy (a navigaci) Here i pro operační systém Android. I když na Google Play zatím žádnou takovou aplikaci nenajdete, internetem koluje několik APK souborů, díky kterým si Here můžete vyzkoušet. Jediné, co k vyzkoušení potřebujete, je zmiňovaný APK soubor (jeho aktuální verze je ke stažení zde) a Android ve verzi 4.0 a vyšší. Mapy (navigaci) jsme v redakci zkoušeli a na první pohled všechno vypadá velmi dobře. Po instalaci si můžete stáhnout balík map (lze je pak používat i v režimu offline) a hlasovou navigátorku v češtině. Pro mapy Here je typické, že u nich lze zobrazit informace o plynulosti dopravy, dále lze využívat nočního/denního režimu zobrazení, satelitní mapy, varování o překročení rychlosti a mnohé další funkce.

here android aplikace

Offtime – Unplug

Určitě jste se již setkali se situací, kdy jste potřebovali dodělat něco velmi důležitého a nechtěli jste být rušeni. Problém byl ovšem v tom, že vám neustále někdo volal/psal a rušil tak vaši produktivní chvilku. S aplikací Offtime se už podobná situace nebude nikdy opakovat. V Aplikaci si můžete nastavit dobu, po kterou vám nikdo nebude moct zavolat/napsat a také se nebudou zobrazovat žádná upozornění z vašich nainstalovaných aplikací. Při nastavování časového intervalu vaší produktivní chvilky můžete v aplikaci povolit výjimky, tedy kdo z vašich kontaktů přece jen zavolat může, nebo jaká z aplikací bude moct zobrazovat notifikace. Po skončení vámi nastavené doby se zobrazí podrobný protokol se všemi informacemi a událostmi, které se udály.

Offtime - Unplug 1

OFFTIME – Digital disconnection
OFFTIME – Digital disconnection

ePSxe

Vzpomínáte si ještě na hry z PlayStationu (1)? Máte pořád v paměti legendární tituly, jako například Tekken 3Tony Hawk’s Pro Skater 2, sérii Crash Bandicoot a spoustu dalších? Pokud byste si chtěli všechny tyto tituly zahrát na vašem telefonu či tabletu, vyzkoušejte emulátor ePSxe. Ke hraní budete potřebovat Bios, který si stáhnete z internetu. Přesný název souboru zní: scph1001.bin. Tento soubor stačí nakopírovat do vašeho telefonu společně s hrou ve formátu pro PSX a můžete začít pařit. Samotný emulátor obsahuje spoustu nastavení pro optimalizaci herního zážitku.

ePSxe 1

ePSXe for Android
ePSXe for Android

Hangar Smart App Shortcuts

Aplikace Hangar vám do vaší notifikační lišty implementuje rozšířenou nabídku se zástupci aplikací. Získáte tak rychlý přístup k vaším oblíbeným “appkám” prostřednictvím klasického stažení lišty, což můžete provádět téměř odkudkoliv. Hangar pravidelně zaznamenává vaši aktivitu a monitoruje vaše nejčastěji spuštěné aplikace. Na základě toho pak vytváří jejich seznam a automaticky jej aktualizuje na vaší notifikační obrazovce.

Hangar Smart App Shortcuts 1

Hangar - Smart app shortcuts
Hangar - Smart app shortcuts

Některé ze dnešních aplikací nepatří mezi aktuální, nicméně i tak jsme se snažili vybrat to, co by vás mohlo zaujmout :).

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)