Android 9.0 by měl vyjít za 3 týdny. Dočkat se máme i oficiálního názvu

android 9.0 vydani google

Od vydání Androidu 7 Nougat v srpnu 2016 zavedl Google to, že nové verze Androidu vychází vždy osmý měsíc roku. A platit by to mělo i u Androidu P, tedy pokud se potvrdí informace od Evana Blasse, podle kterého se Android 9.0 dočká oficiálního vydání již 20. srpna. V tento den bychom se měli dočkat také oficiálního oznámení názvu.

Android 9.0 má oficiálně vyjít již 20. srpna. A to hned na několik telefonů třetích stran

V současné době společnost Google nezveřejnila oficiální vydání Androidu P, takže se zatím jedná o nepotvrzené informace. Nicméně už je převzali i velká zahraniční média a vše směřuje k tomu, že je vydání plánováno na 20. srpna. Pokud je o oficiálně název, tak se také stále jen spekuluje, může jít o Android Pistachio, Android Pistachio Cream, Android Pie, Android Pumpkin Pie, nebo něco úplně jiného.

novinky v androidu p

Nicméně datum vydání a oficiální název jsou poslední dvě věci, které o tomto systému ještě nevíme. Hlavní novinkybyly představeny dříve a jsou dostupné několik měsíců v betaverzi. Ta je poprvé v historii dostupné i na několik telefonů třetích stran. A to díky Projektu Treble, který přišel do telefonů v předchozí verzi Android 8 Oreo. I díky němu se očekává, že aktualizace na novou verzi Androidu budou mnohem rychlejší, než jsme zvyklí z minulosti.

Minimálně na telefony, na které je dostupná betaverze Androidu P, uvidíme oficiální vydání stabilní verze ještě v den vydání, nebo maximálně se zpožděním několika dní. Mezi telefony je Essential Phone, OnePlus 6, Sony Xperia XZ2, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 a Xiaomi Mi Mix 2S a samozřejmě Pixel telefony od společnosti Google.

Těšíte se na vydání Androidu P? Myslíte si, že aktulizace tentokrát přijdou rychleji?

Zdroje: evleaks, phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)