TOPlist

Android 4.2.2 pro Samsung Galaxy S III a Note II již v květnu nebo červnu?

galaxy_422

Server SamMobile, který je obecně považován za šiřitele zákulisních zpráv, jež se často nakonec ukážou jako pravdivé, zveřejnil minulý týden na svém oficiálním Twitter kanálu informaci, podle které by telefony Samsung Galaxy S III a Samsung Galaxy Note II měly dostat aktualizaci na Android 4.2.2 Jelly Bean již v průběhu května nebo června.

Společnost Samsung se ke zprávě nijak nevyjádřila, oficiálně ji nepotvrdila, ani nevyvrátila. Je tedy nutné počítat i s variantou, že se informace ukážou jako nepravdivé a majitelé těchto telefonů se updatu dočkají až později.

Celkově vzato ale Samsung proti konkurenci uvolňuje nové verze Androidu poměrně brzy, přičemž podle informací z listopadu loňského roku měla systém ve verzi 4.2.x dostat zařízení Galaxy S III, Galaxy S III mini a Galaxy Note II.

Prvním zařízením Samsung, které bude mít Android 4.2.2 z výroby, bude Samsung Galaxy S4. Během představení tohoto modelu byla prezentována celá řada nových funkcí, kterých se (snad) s aktualizací dočkají také majitelé starších kousků. Obecně lze předpokládat, že součástí updatu pro Galaxy S III a Galaxy Note II budou také některé prvky, jež debutovaly právě na Galaxy S4. Aktualizované rozhraní TouchWiz inspirované přírodou přinese funkce jako Smart Scroll, Smart Pause a Air View.

Existuje samozřejmě i varianta (a z marketingového hlediska se jeví jako smysluplná), že některé novinky ponechá Samsung výhradně v palubní výbavě Galaxy S4, aby telefon nepřišel o jistou exkluzivitu, kterou bude v nelehkém konkurenčním boji potřebovat.

Samsung Galaxy S III se aktuálně na českém trhu prodává průměrně za 11 923 Kč. Dosavadní vývoj ceny můžete vidět na následujícím grafu.

Samsung Note II se v českých e-shopech prodává průměrně za 14 375 Kč. Dosavadní vývoj ceny můžete vidět na následujícím grafu.

Galaxy S4 je zatím nabízen k předobjednání za průměrnou cenu 16 943 Kč.

Zdroje: AndroidSPIN, Twitter SamMobile a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)