Android 14 zvládne ještě jeden poslední výkřik před vybitím

Android 14 stav baterie upozornění dvě procenta

Stává se vám často, že baterii mobilního telefonu “ždímáte” úplně až do úplného vyčerpání a někdy necháváte připojení nabíječky až na poslední chvíli? Zdá se, že právě pro tyto situace chystá připravovaný Android 14 nové upozornění o aktuálním stavu nabití, respektive vybití. Aktuální vývojářský náhled odhaluje, že telefony s tímto systémem budou nově varovat i u nové hladiny, která činí dvě procenta.

Zatímco Android 13 (v čisté verzi) běžně upozorňuje na stav baterie při dvaceti a deseti procentech nabití baterie, nový Android 14 by tak měl činit ještě víc “na hraně”. Jako poslední pokus přimět uživatele připojit nabíječku, pokud na to doposud nemyslel a předchozí upozornění ignoroval. Pokud není zdroj energie po ruce a totální vybití je nevyhnutelné, může nové upozornění posloužit jako signál k odeslání poslední zprávy nebo uložení rozdělané práce.

Android 14 vybití baterie dvě procenta upozornění ukázka

Upozorňování na stav baterie u různých hladin nabití je v některých telefonech možné přenastavit a jsou k tomu určeny také různé aplikace, nicméně je jistě příjemné, že tuto novinku zavede přímo systém ve svém základním nastavení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často se vám mobil totálně vybije?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)