(R)evoluce: Android 14 prý zajistí přímé satelitní připojení

Android 14 satelitní připojení

Uživatelé systému Android 14, který by měl do mobilů, tabletů a dalších zařízení vyrazit na podzim příštího roku, budou mít velmi pravděpodobně přímý přístup k satelitnímu připojení. Jen pár dní poté, co v této oblasti oznámily velmi významnou spolupráci společnosti Starlink (SpaceX) a T-Mobile, tento revoluční (nebo lépe řečeno evoluční?) krok oznámil viceprezident divize Platforms & Ecosystems společnosti Google Hiroshi Lockheimer.

“Je divoké přemýšlet o uživatelských zkušenostech s telefony, které se mohou připojit k satelitům. Když jsme v roce 2008 uvedli na trh G1, bylo pro nás problémem zprovoznit 3G + Wiwi. Nyní navrhujeme připojení pro satelity. Super! Těšíme se, až budeme moci podpořit naše partnery, aby toto všechno umožnili v příští verzi systému Android!” napsal vysoce postavený manažer na Twitter.

Dá se předpokládat, že mezi zmíněnými partnery bude v prvé řadě Muskův Starlink a první vlna zavádění podpory satelitního připojení bude probíhat v USA. Dál bude asi záležet na lokálních operátorech, jejichž stávající infrastruktura bude velmi pravděpodobně stále potřeba.

Spojení mezi družicemi a pozemními telefony není žádnou novinkou, nicméně přímá podpora v běžně dostupném systému Android už zní o dost jinak. Dál je ale potřeba počítat s tím, že kapacitní možnosti tohoto připojení nejsou velké a komunikace bude zpočátku omezena nejspíš jen na psaní zpráv nebo nouzové hovory.

Měli jste někdy v ruce satelitní telefon? Který?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)