Vypadá hezky: Do Androida míří animovaný přehrávač v roletce

Android 14 DP2 animovaný přehrávač medií roletka

Poprvé se objevil v rozpracované verzi systému Android 13, nakonec se ale do finálního vydání nedostal. Teď je zpět v rámci Developer Preview 2 chystaného čtrnáctého Androida. Dotyčným objektem je přehrávač médií v horní systémové rozbalovací roletce, který je nejen vybaven praktickým ovládáním, ale je navíc i animovaný. Vizuální Dynamické reakce se objevují při přehrávání obsahu a klepnutí na tlačítko přehrát/pozastavit.

Jakmile je v telefonu spuštěné audio či video, které se přehrávače týká, na pozadí jeho obdélníkové dlaždice se “vlní” odlesky a barvy přes vizuál skladby či alba. To bylo k vidění již vloni. Letošní novinkou je pak animovaná reakce u tlačítka play/pauza, která má také podobu vizuálního zvlnění.

Dá se předpokládat, že finální verze této funkce bude schopná reagovat animacemi na tempo a obsah audia. I kdyby ale ne, tak půjde o zajímavý způsob, jak systém oživit a současně v něm uživateli dát trochu jasněji vědět, že se něco přehrává. V tuto chvíli se na animacích evidentně dál pracuje, protože se prý objevují třeba i po zastavení přehrávání.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často používáte tento přehrávač v roletce?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)