Android 14 má venku první veřejnou beta verzi. Známe novinky

Android 14 Beta 1 novinky

Společnost Google před několika hodinami oficiálně oznámila vypuštění systému Android 14 ve verzi Beta 1. Tradičně jde o první testovací vydání, které má k dispozici už i široká veřejnost a přichází po dvou variacích tzv. developer preview. Společnost se dál drží zažitého harmonogramu, takže dubnová beta je první z minimálně čtyř těchto testovacích verzí, které přijdou postupně v dalších měsících. Finální Android 14 by měl vyjít v srpnu. Ale dost o termínech, pojďme si představit nejzajímavější novinky pro koncové uživatele…

Android 14 Beta 1: Novinky

  • Nová šipka zpět. Výraznější šipka zpět, která doplňuje tapetu uživatele a motiv zařízení. Měla by také pomoci uživatelům pochopit gesto zpět a jeho funkci. Bude “plavat” u levého okraje.
  • Vylepšený panel sdílení. Aplikace nyní mohou do systémové nabídky sdílení přidávat vlastní akce, což by mělo v budoucnu zvýšit intuitivnost.
  • Vylepšení předvoleb jazyka pro jednotlivé aplikace. Systém umožňuje aplikacím aplikacím používat jiný než systémový jazyk.
  • Přísnější metr na aplikace (zne)užívající režimy Usnadnění. Aplikace mohou omezit určitá zobrazení tak, aby byla viditelná pouze pro služby Usnadnění, které tvrdí, že jsou užitečné pro uživatele se zdravotním postižením. Služba Play Protect se snaží zajistit, aby aplikace tato tvrzení uváděly pravdivě.

Seznam telefonů, jejichž majitelé mohou nový testovací Android 14 okusit, zůstává stejný. Právo oficiálně mají Pixel 7 Pro, Pixel 7, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 5a 5G, Pixel 5 a Pixel 4a (5G). Na uvolnění do mobilů jiných značek se čeká. Můžete si uložit náš návod na instalaci, který budeme aktualizovat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co nejzajímavějšího čekáte od systému Android 14?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)