Android 14 snad okouká od iOS jednu dost užitečnou funkci

Android automatické potvrzování PIN Android 14 Developer Preview 2

Máte Android telefon? A jakým způsobem jste zvyklí jej odemykat? Pokud pomocí číselného PINu, pak vás možná štve, že je ve vašem případě potřeba po jeho zadání ještě klepnou i na potvrzovací tlačítko, abyste se do systému dostali. Není to úplně nekomfortní, ale přece jen to jde dělat i líp. Dokazují to některé Android nadstavby a také konkurenční iOS. Právě od něj by se mohl “čistý” Android inspirovat a konečně plošně zavést odemykání PINem, které se provede hned po zadání poslední číslice.

Android 14 automatické odemykání PIN ukázka DP2

Ačkoli má tuto funkci celá řada Android značek, nemálo telefonů se stále potýká s nutností zadaný PIN i potvrzovat. To by měla právě čtrnáctá verze systému změnit. Naznačuje to jeho Developer Preview 2. Zdá se, že Google připravuje tento zjednodušený princi odemykání mobilu v případě, kdy má uživatel minimálně šestimístný PIN. Příchod tohoto automatického potvrzení zadané číselné kombinace není zatím zaručený, ale asi nic nebrání jeho zavedení. Rozhodně by šlo o příjemné zlepšení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak máte nyní nastavené odemykání mobilu?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)