Foto: Soumrak tapet. Android 13 přinese vizuální novinku

Android 13 stmívání tapet foto ukázka

Jednou z novinek v připravovaném systému Android 13 má být také kreativnější práce s tapetami. Již před několika týdny se podařilo díky betaverzi zjistit, že dojde například na možnost jejich stmívání s přihlédnutím k šetrnějšímu záření pro oči nebo i úspoře energie. Teď už je k dispozici nejen vysvětlení, za jakých podmínek se tak bude dít, ale také obrázky zachycující aktuální stav této funkce naživo.

Současná podoba zmíněného stmívání je vyvíjena jako volitelná funkce pro Bedtime mode neboli “Večerku”, což je nástroj spadající pod Digitální rovnováhu (Digital wellbeing). Na snímcích obrazovky je vidět, jak by mohla tapeta vypadat po setmění na 25, 50, 75 a 100 procent. Nejvyšší hodnota ztmavení vede k úplně černému pozadí.

Zatím není úplně jasné, co přesně bude moci uživatel nastavit a jak bude probíhat následující automatizace, ale pár logických modelů se nabízí. Například volba požadované hladiny ztmavení pro určitý čas, k čemuž se telefon s Androidem 13 automaticky sám dopracuje. Jak je z obrázků znatelné, jde skutečně jen o ztmavování a nikoli ubírání barev.

Co v telefonu přenastavujete na noc?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)