Proč v Androidu 11 zadáte heslo pohodlně a napoprvé?

Android 11 automaticke vyplnovani

Android 11 přináší nový způsob pro automatické vyplňování údajů z aplikaci jako správci hesel. Poprvé se podporu pro nativní vyplňování údaj ze správců hesel naučil Android 9. Telefon dokáže díky této funkci rozpoznat textová pole v aplikacích nebo na webu a nabídnout vyplnění přihlašovacích údajů, čísla kreditní karty nebo třeba adresy. Funkce je to velmi užitečná, ale její současná implementace nebyla ideální.

Často chvíli trvá, než telefon rozezná, která pole jsou určená k zadání údajů ze správce hesel. Rozbalovací nabídka se také někdy překrývá s dalším menu, které nabízí přímo konkrétní aplikace nebo volba úplně zmizí při posunutí stránky na webu. Automatické vyplňování v Androidu 11 řeší všechny tyto neduhy. Nově se budou údaje ze správce hesel zobrazovat přímo v proužku klávesnice pro návrhy oprav textu. I přes výrazně pohodlnější metodu zadávaní v Adroidu 11 bude bezpečnost této implementace stejně vysoka jako u předchozích verzi. Klávesnice uvidí vaše hesla až v moment, kdy kliknete.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard
1Password - Password Manager
1Password - Password Manager

Novou podobu automatického vyplňovaní v Androidu 11 bude podporovat Gboard i klávesnice třetích stran. Update bude vyžadovaný jak na straně vašeho správce hesel, tak i na straně klávesnice. Pokud testujete Android 11 beta 3 tak můžete novou funkci vyzkoušet s klávesnicí Gboard a správcem hesel 1Password. Oba již podporu pro novou metodu přidali.

Jakou používáte na svém telefonu klávesnici?

Zdroj: AndroidPolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)