Amazon Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite oficiálně: nízká cena a lepší čipset

nový amazon fire stick

Společnost Amazon právě oficiálně představila dvě nová zařízení – Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite. První jmenované zařízení je evoluční novinkou, zatímco Fire TV Stick Lite je úplně nový název. Pojďme se na obě podívat.

Amazon Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite oficiálně

Amazon Fire TV Stick má nyní pod kapotou stejný čipset, který tiká ve Fire TV Stick 4K. Jedná se tedy o nový čtyřjádrový procesor a lepší grafický čip, takže lze rychleji spouštět aplikace a přehrávat obsah. Má také dvoupásmové Wi-Fi připojení se dvěma anténami, takže bude nyní rychlejší a stabilnější. To, že se zde nachází čipset ze 4K varianty bohužel neznamená, že by nový Fire TV Stick umožňoval přehrávat 4K video. Spokojit se budeme muset opět s Full HD při 60 FPS, ovšem přibyla podpora HDR10, HDR10+ a HLG.

  • Amazon Fire TV Stick Lite 2020 – 30 dolarů (asi 700 korun)
  • Amazon Fire TV Stick 2020 – 40 dolarů (930 korun)
  • Amazon Fire TV Stick 4K – 50 dolarů (1 170 korun)

K dispozici je nově také Dolby Atmos. K ovládání poslouží dálkový ovladač Alexa Voice, který nalezneme i u 4K varianty. Amazon Fire TV Stick Lite je v podstatě stejné zařízení, ovšem je dodáváno s jiným ovladačem a to Alexa Voice Remote Lite.

Jakou máte zkušenost s Fire TV Stick?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)