Huawei chystá školní aktovku pro vzdálené sledování dětí

aktovka Huawei 9µm Smart Positioning Children’s Schoolbag sledování dětí polohy

Kam až mohou technologie zajít, když se budou obhajovat starostí o ostatní, zjednodušením života a starostmi o bezpečnost? Tuto etickou otázku teď asi přenecháme jiným (klidně se do debaty pusťte v komentářích), nicméně ji nyní logicky otevírá nově připravovaný produkt společnosti Huawei, resp. její dceřiné značky 9um. Jde o “ochytřenou” věc, která má sloužit pro snadnější sledování dětí jejich rodiči. A ne, nejde o telefon ani hodinky, v Číně se k tomuto účelu chystá speciální školní aktovka.

Připravovaná novinka by měla nést název Huawei 9um Smart Positioning Children’s Schoolbag a srdce její chytrosti má být zabudováno v přední zapínací sponě. Elektronika vložená do jinak tradiční školní tašky zajistí primárně vzdálené sledování polohy, i když u sebe školák nebude mít smartphone či chytré hodinky. Další pokročilé funkce budou dostupné po připojení skrze “Smart Life” prostředí a HarmonyOS Connect.

Na zmíněné sponě se nachází 1,54″ voděodolný displej, který je schopný kromě hodin či obrázků zobrazovat i praktické informace. Například rozvrh pro aktuální či následující den, což se hodí pro další chystání věcí do aktovky. Novinka je aktuálně nabízena skrze server Vmall pro předběžné testování. Není jisté, že se z této fáze dostane do masivní výroby a prodeje.

Pořídili byste něco takového dítěti?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)