Jak výkonný je váš telefon v AI? Změřte to novým AiTuTu

aitutu benchmark

Poslední dva roky se společnosti stále více zaměřují na umělou inteligenci (AI). A to i třeba jako konkurenční výhodu. Vidět to můžeme v různých marketingových materiálech, kde se stále více objevují slova jako AI, umělá inteligence nebo strojové učení. Samozřejmě se ale nejedná jen o “buzzword”. Výrobci do nových čipsetů přidávají i nové jednotky, které se specializují přímo na umělou inteligenci. Jak ale poznat, který telefon si lépe poradí s umělou inteligencí? Odpověď přináší lidé ze známého benchmarku AnTuTu. Spustili totiž novou aplikaci AiTuTu, kterí je určena na měření umělé inteligence v telefonech.

AiTuTu změří, jak si váš telefon poradí s umělou inteligencí

Nový benchmark pro AI se ještě nenachází na Google Play, nicméně pokud si chcete vyzkoušet test na vašem telefonu, tak můžete. APK soubor AiTuTu můžete stahovat ZDE. Po instalaci aplikace se ještě stáhnou dodatečné soubory v podobě fotografií a videa. Tyto soubory budou následně použity ke změření AI.

Z toho se dá odvodit, že i samotné testování je rozděleno do dvou podkategorií. V první řadě má telefon za úkol rozpoznání fotek a zařazení do správné kategorie. Test se provádí celkem na 200 fotkách. Druhý test probíhá na videu, kde má telefon za úkol sledovat objekty, přesněji pohybující se auta. Výsledné číselné hodnocení se skládá ze dvou prvků – rychlosti a přesnosti.

AiTuTu benchmark jsme v redakci zkoušeli na třech telefonech. Google Pixel 2, Xiaomi BlackShark a OnePlus 6. Na Pixelu 2 nám u druhého testu vyskočila chyba a nepovedlo se nám benchmark dokončit. Proto máme k dispozici výsledky ze dvou telefonů. Brzy se však můžete těšit i na další, včetně Huawei, Honor nebo Samsung zařízení. Výsledek je poměrně identický, už jen kvůli tomu, že jak BlackShark, tak i OnePlus využívají stejný čipset Snapdragon 845.

Kolik bodů jste získali s vaším telefonem?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)