Action Launcher chystá velkou aktualizaci – přinese zkratky aplikací

action-launcher-313-prinese-zkratky-aplikaci-ico

O Action Launcheru na našem webu nepíšeme poprvé a jistě ani naposledy. V červenci jsme informovali o integraci Chytrých karet Google, v září pak přibyla podpora řady funkcí z telefonů Google Pixel. Autor aplikace však očividně nezahálí a připravuje verzi 3.13, která je v současnosti ve druhé beta verzi. Přinese zkratky aplikací, které by měly fungovat stejně, jako na telefonech Google Pixel. Z dalších možností pak jmenujme například připnutí zástupce zkratky na domovskou obrazovku či přepracované ikonu zmeškaných/nepřečtených.

Action Launcher 3.13 přinese zkratky aplikací a další novinky

Pojďme se podívat na oficiální seznam provedených změn, jak ho publikoval autor aplikace Chris Lacy:

 • Uživatelské rozhraní zkratek aplikací ve stylu Pixel Launcheru.
 • Zkratky aplikací lze přetáhnout a umístit na domovskou obrazovku jako zástupce.
 • Nové ikony, zobrazující počty nepřečtených/zmeškaných událostí.
 • Přidán animovaný indikátor otevření a ukončení aplikací ve stylu telefonů Google Pixel.
 • Byla provedena řada vylepšení, jejichž cílem je, aby se launcher co možná nejvíce podobal Pixel Launcheru. Nejvíce novinek najdete v seznamu aplikací a při práci se složkami ikon.
 • Opraveny různé nahlášené chyby.
Action Launcher 3.13 přinese zkratky aplikací a další novinky Action Launcher 3.13 přinese zkratky aplikací a další novinky

Vydání stabilní verze je dle autora očekáváno v rámci týdnů, nicméně stávající sestavení je prý dostatečně stabilní pro běžné používání.

Kde a jak získat Action Launcher 3.13?

Jak jsme uvedli na začátku, verze 3.13 je zatím pouze ve druhém stádiu beta testování. Protože ale autor publikuje beta verze v Obchodě Play, můžete si ji nainstalovat již dnes. Stačí na příslušné stránce v Obchodě Play potvrdit, že se chcete stát testerem. Následující dění pak závisí na tom, zda již máte aplikaci Action Launcher 3 nainstalovanou. Jestliže ano, pak brzy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. V opačném případě si ji nejprve budete muset stáhnout z Obchodu Play a pak dostanete aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhá cesta vede přes APKMirror, odkud můžete stáhnout instalační APK balíček verze 3.13 beta 2. V takovém případě je ale nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Soubory APK jsou digitálně podepsány a instalují/aktualizují/nahrazují stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním v žádném případě manipulováno.

Konečně do třetice všeho dobrého je tu poslední varianta: používat stávající verzi Action Launcheru a počkat, až autor vydá stabilní sestavení jako aktualizaci.

Action Launcher má na svém kontě přes milion instalací a jeho průměrná známka je 4,2. Necelých 30 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Action Launcher’s September 2016 Update

Action Launcher's September 2016 Update

Sám autor jako zásadní a nejzajímavější funkce jmenuje:

 • Quicktheme: jako zázrakem se automaticky změní barevné téma na úvodní obrazovce podle barev, které obsahuje vaše tapeta!
 • Quickbar: přizpůsobte si vyhledávací Google lištu v horní části obrazovky zkratkami a aplikacemi dle vlastní chuti.
 • Cover: inovativní přístup k tradičním složkám. Ťuknutí na Cover spustí zobrazenou aplikaci, přejetí přes Cover otevře schovanou složku, kterou jste si upravili.
 • Shutter: přejetím přes ikonu aplikace zobrazíte widget. Můžete tak například zobrazit příchozí poštu nebo příspěvky na Facebooku, aniž byste otevřeli aplikaci.
 • Quickdrawer: seznam aplikací od A do Z. Samozřejmostí je možnost schovat aplikace, které v seznamu mít nechcete.
Action Launcher: Pixel Edition
Action Launcher: Pixel Edition
Vyzkoušíte novou verzi Action Launcheru? Nebo máte jiného favorita?

Zdroje: androidcentral.com, plus.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)