Action Launcher 3 přináší integraci Google Now a další novinky

Action launcher vypadá jako aplikace Google Launcher

Action Launcher sice patří k méně populárním alternativním launcherům, nicméně jeho autor Chris Lacy postupně přesvědčuje další a další uživatele tím, že přidává zajímavé novinky a “vychytávky.” Ve čtvrtek dostala tato aplikace významnou aktualizaci, která přinesla řadu novinek. Co tedy od poslední verze aplikace Action Launcher 3 můžeme čekat?

Vylepšení se dočkalo rychlé posouvání seznamu aplikací, rozhraní pro výběr widgetu a nové jsou také složky nekonečné velikosti. Místo tématu podle tapety ve stylu Material (funkce Quicktheme) lze nastavit černé prostředí, které bude vyhovovat majitelům telefonů s obrazovkami SAMOLED. Widgety se v nové verzi mohou vzájemně překrývat, což může být velmi užitečné, pokud některý používá zbytečně mnoho prostoru.

Další nová možnost se týká ikon v hlavní nabídce – na Androidu 6.0 a vyšším mohou mít tmavé provedení. Připraveno je také více zkratek pro některé akce, jako je vyhledávání hudby nebo zobrazení počasí v Chytrých kartách Google (Google Now).

Action Launcher 3 jako jeden z mála integruje Google Now

Asi největší radost udělá tato aktualizace příznivcům Chytrých karet Google. Action Launcher 3 je totiž nově integruje podobným způsobem, jako výchozí launcher z čistého Androidu. Nabídka Google Now se pak zobrazuje na ploše zcela vlevo. Nutno ale podotknout, že tato funkce je k dispozici pouze na rootnutých zařízeních. Důvodem je skutečnost, že vyhledávací gigant dovoluje používání aplikace přes API Chytrých karet pouze systémovým programům. To je pravděpodobně z důvodu, aby ho zpřístupnil z launcherů dodávaných výrobci, nikoli alternativám vývojářů třetích stran.

Action Launcher 3’s Google Now integration (Alpha)

Action Launcher 3's Google Now integration (Alpha)

Aby uvedená funkce fungovala, je nutné nastavit Action Launcher 3 jako systémovou aplikaci, což s právy roota není obtížné. Autor uvádí, že v případě, že by API bylo aktualizováno, aby podporovalo aplikace třetích, přidá tuto funkci launcheru takřka ihned. Při pohledu na video výše můžeme jen doufat, že Google přijde brzy k rozumu.

Action Launcher 3 je k dispozici v Obchodě Play zdarma, nicméně pro některé funkce je nutné pořídit placenou variantu. 18 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším. Uživateli je tento program po více než milionu stažení hodnocen průměrnou známkou 4,1 z 5,0 možných.

Action Launcher: Pixel Edition
Action Launcher: Pixel Edition

Zdroj: androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)