Acer Iconia Tab 10 je nový tablet s Quantum Dot displejem

Acer Iconia Tab 10 nahled

Společnost Acer dává vědět, že ještě nezapomněli na operační systém Android. Dnes společnost v předstihu představila dva tablety řady Iconia. Na média je více zaměřen Iconia Tab 10, druhý se jmenuje Iconia One 10, nabídne lepší konektivitu, ale horší specifikace.

Acer Iconia Tab 10 má Quantum Dot displej

Největší předností nového tabletu od Aceru je určitě Quantum Dot displej, který oproti klasickým LCD panelům nabízí mnohem reálnější podání barev. A to díky tzv. kvantovým tečkám. Technologie se využívá hlavně u televizí. Nyní se dostává i do tabletu od Aceru. K dobrému displeji je potřeba i audio, proto bude mít tablet celkem čtyři reproduktory a jeden subwoofer. Podporovat má i vysoce kvalitní audio kodeky, které se používají u Blu-Ray filmů.

O výkon tabletu se postará blíže nespecifikovaný procesor od MediaTeku, na další informace si budeme muset počkat na akci Computex, která se uskuteční příští týden. Trochu ve stínu je pak druhý představený tablet Iconia One 10, který se liší v tom, že nebude mít vylepšené reproduktory, ani Quantum Dot displej. Dostane ale dva micro-USB porty pro lepší konektivitu. Prozatím nebyla prozrazena cena ani jednoho tabletu, vše se dozvíme 30. května, kdy Acer odhalí tablety kompletně.

Jaké máte zkušenosti s tablety od Aceru? Těšíte se na nové tablety z řady Iconia?

Zdroj: androidauthority.com

 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)