TOPlist

Acer představil unikátní 3D kameru. K čemu slouží?

acer 3d kamera
  • 3D kamera Acer SpatialLabs Eyes je navržena pro fotografy i manažery
  • Umožňuje pořizovat a prohlížet snímky ve stereoskopickém 3D zobrazení
  •  Kromě toho nabídne 3D videokonference pro nejrozšířenější platformy

Společnost Acer představila stereokameru SpatialLabs Eyes,která umožní zachycovat fotografie a videa ve 3D, stejně jako pořádat videokonference pomocí Teams, Zoom a Google Meet.

3D v roce 2024

Když v roce 2010 začal boom 3D televizí, vypadalo to na nový trend, který má budoucnost. Dnes Heureka nalezla pouhých 7 TV s podporou 3D a co si budeme nalhávat, zájem o tuto technologii je téměř na bodě mrazu. Přesto se společnost Acer nevzdává a snaží se udržet zájem o 3D technologii.

Acer SpatialLabs™ Eyes Stereo Camera – Seize the Moment in 3D: Real Life, Real Depth | Acer

Acer SpatialLabs™ Eyes Stereo Camera – Seize the Moment in 3D: Real Life, Real Depth | Acer

3D kamera SpatialLabs Eyes je vybaven rozlišením 8 megapixelů (MP) na čočku, vestavěným selfie zrcátkem a vnějším povrchem odolným proti povětrnostním vlivům a nabízí funkce automatického a dotykového ostření, elektronickou stabilizaci obrazu (EIS) i manuální režim pro zkušenější fotografy.

Google Meet
Google Meet

Acer SpatialLabs Eyes

Kromě záznamu a prohlížení fotografií a videa umožňuje také streamování, storytelling a sdílení 3D obsahu v reálném čase na různých platformách, stejně jako videohovory ve 3D.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Ve třetím čtvrtletí budou k dispozici videohovory prostřednictvím widgetu SpatialLabs pro videokonference, který umožňuje poutavější 3D spojení ve vysokém rozlišení v aplikacích, jako jsou Teams (1080p), Zoom (720p) a Google Meet (1080p), přičemž budou k dispozici přizpůsobitelné funkce hloubky, které během hovorů přidávají další vrstvy realismu.

Acer SpatialLabs Eyes

Zoom Workplace
Zoom Workplace

Parametry

Rozměry kamery jsou 104 x 65.4 x 23.2 mm a hmotnost je 220 g. Kamera má vlastní baterii o kapacitě 1500 mAh a nabíjí se přes USB-C. To má stačit na pořízení 180 fotografií nebo 37 minut videa. Data se ukládají na micro SD kartu minimálně kategorie U1, doporučená je U3.

Ceny a dostupnost

Acer SpatialLabs Eyes Stereo Camera (ASEC-1) bude k dispozici v regionu EMEA ve 3. čtvrtletí 2024 za cenu od 13500 Kč (549 EUR).

Zaujala by vás 3D kamera?

Zdroj: Acer

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)